Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Koniec sprawy pobicia z udziałem dyrektora MOSiR-u?

Postępowania w sprawie bójki z udziałem dyrektora MOSiR-u, jaka miała miejsce podczas balu charytatywnego, zostało umorzone. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Łomży brak jest „interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu czynu ściganego z oskarżenia prywatnego”.

„Postępowanie z zawiadomienia Marcina M. w sprawie uszkodzenia ciała w dniu 20 lutego 2022 roku w restauracji Amadeusz w Łomży tj. czyn z art. 157§2kk zostało zakończone w 26 kwietnia 2022 roku umorzeniem dochodzenia z uwagi na brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu czynu ściganego z oskarżenia prywatnego na podst. 322§1kpk w zw. z art. 60§1kk – informuje Urszula Klimaszewska-Dzierżko, Prokurator Rejonowy. 

Taki sam los spotkał postępowanie z zawiadomienia Andrzeja M., które zostało umorzone 29 kwietnia 2022 roku. 

Artykuł 157 Kodeksu Karnego w paragrafie 2 mówi o naruszeniu czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia nie dłużej niż 7 dni. Karą za to wykroczenie może być grzywna, ograniczenie wolności a nawet jej pozbawienie do lat 2. Ściganie natomiast odbywa się z oskarżenia prywatnego. 

Przypomnijmy, w nocy z 19 na 20 lutego, podczas balu charytatywnego doszło do bójki tuż przy toaletach w restauracji Amadeusz. Interweniowała policja, poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala, a domniemany sprawca, jak relacjonowała wówczas Urszula Brulińska z KMP w Łomży, oddalił się przed przybyciem policjantów. Uczestnicy balu mówili, że chodzi o współpracownika prezydenta i dyrektora miejskiej instytucji czyli MOSiR-u. 

Wniosek o ściganie Andrzeja M., który miał pobić męża pracownicy Ratusza, wpłynął w poniedziałek 21 lutego br. Kilka dni później podobny wniosek, ale oskarżający drugą stronę, złożył dyrektor MOSiR-u. Pod koniec marca Urszula Klimaszewska-Dzierżko, Prokurator Rejonowa informowała, że „obaj panowie przedstawili odmienne wersje przebiegu wydarzeń”. Przesłuchano uczestników balu, zabezpieczono monitoring. 

Dziś dyrektor MOSiR-u w rozmowie z 4lomza.pl zapowiada, że zamierza kontynuować sprawę z oskarżenia prywatnego. 

 

Dyrektor MOSiR Łomża pobił gościa balu charytatywnego

Wniosek o ściganie dyrektora MOSiR w Łomży

Trwają dochodzenia w sprawie pobicia na balu w Łomży

Prezes Jaworowski o pobiciu gościa na balu w Amadeusie

Mieszkańcy chcą reakcji prezydenta Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę