Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Trwają dochodzenia w sprawie pobicia na balu w Łomży

- Obaj panowie przedstawili odmienne wersje przebiegu wydarzeń, jakie miały miejsce w nocy 20. lutego w Restauracji Amadeus - informuje prokurator rejonowy w Łomży Urszula Klimaszewska-Dzierżko. - Prokuratura Rejonowa w Łomży dokłada od początku marca 2022 r. wszelkich starań, żeby ustalić faktyczny przebieg wydarzeń na balu charytatywnym Fundacji L na leczenie Filipka.

Przypomnijmy, w poniedziałek 21. lutego br. do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynął wniosek o ściganie Andrzeja M., dyrektora MOSiR-u w Łomży. Przyczyną było pobicie przez dyrektora MOSIR-u męża pracownicy Ratusza na balu charytatywnym w Restauracji Amadeus.

W nocy z soboty na niedzielę przyjechała tam Policja, lecz wcześniej Andrzej M. uciekł. Pobitego odwiozła do szpitala karetka pogotowia ratunkowego. Zdarzenie potwierdziła dzień później starszy inspektor Urszula Brulińska z KMP w Łomży.
- O godzinie 1. 40 w nocy z soboty na niedzielę (20. lutego) funkcjonariusze łomżyńskiej Policji interweniowali w restauracji przy ul. Przykoszarowej – poinformowała nas w poniedziałek, 21. lutego. - Działanie dotyczyło naruszenia nietykalności cielesnej 38-latka, a domniemany sprawca oddalił się przed przybyciem funkcjonariuszy.

We wtorek, 22. lutego, starszy inspektor Brulińska sprecyzowała, że "poszkodowany 38-latek złożył stosowne zawiadomienie", natomiast materiały o uszczerbku na zdrowiu 38-latka zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Łomży. W związku z tak bulwersująca sprawą Policja w poniedziałek - jak określiła to st. insp. Brulińska - wykonywała czynności z obydwoma osobami.  

Przesłuchania świadków i...
Prokurator rejonowy precyzuje, że oba dochodzenia prowadzone są w związku ze spowodowaniem uszkodzenia ciała z obrażeniami poniżej 7 dni. Prokuratura zleciła dodatkowe czynności w postaci: przesłuchania świadków, m.in. uczestników balu, zabezpieczenia nagrania monitoringu Restauracji Amadeus i uzyskania dodatkowej opinii sądowo-lekarskiej. Wstępna kwalifikacja przestępstwa na balu charytatywnym to artykuł 157 paragraf 2. Kwalifikacja prawna czynów może ulegać zmianie.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Dyrektor MOSiR Łomża pobił gościa balu charytatywnego

Wniosek o ściganie dyrektora MOSiR w Łomży

Prezes Jaworowski o pobiciu gościa na balu w Amadeusie


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę