Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Józef Babiel został nowym Prezesem Zarządu TPZŁ

Główne zdjęcie
Prezesi TPZŁ: były Zygmunt Zdanowicz i nowy Józef Babiel

Delegaci 31. Walnego Zjazdu TPZŁ przyjęli spontanicznym aplauzem i gorącymi brawami następcę Zygmunta Zdanowicza. 85-letniego prezesa zastąpi, po 24 latach służby, dotychczasowy wiceprezes Józef Babiel, 64-letni urzędnik wydziału kultury Urzędu Miejskiego. - To godny następca i sprawny koordynator wielu imprez Towarzystwa, zwłaszcza kwesty TPZŁ - cieszy się z wyboru były prezes.

31. Walny Zjazd Delegatów TPZŁ omawiał w sobotę, 25. czerwca br., w auli I LO w Łomży wiele spraw wewnętrznych, związanych z funkcjonowaniem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Nazwisko nowego prezesa stowarzyszenia ogłoszono dopiero około wpół do trzeciej po południu, czyli ponad cztery godziny od rozpoczęcia obrad. Jednym z ważnych elementów, koniecznych do wyboru prezesa, było wcześniejsze wybranie nowej, 15-osobowej Rady Głównej TPZŁ, która ze swojego grona wybrała nowego prezesa i zarząd główny, co odbyło się poza aulą obrad 31. Zjazdu.

Nowa Rada Główna wybrała nowy Zarząd TPZŁ
Radę Główną TPZŁ tworzą: urzędnik UM Łomża Józef Babiel, dziennikarka Tygodnika "Kontakty" Maria Tocka, pedagog Mirosława Kluczek (b. wiceprezydent), redaktor Kwartalnika "Wiadomości Łomżyńskie" Wawrzyniec Kłosiński (dotychczasowy wiceprezes), dyrektor I LO w Łomży Jerzy Łuba, przedsiębiorca Jan Borawski, bankowiec Maria Konopka, nauczycielka Teresa Kurpiewska, dyrektor Muzeum Przyrody Dworu Lutosławskich w Drozdowie Ewa Sznejder, nauczycielka Anna Nawrotek, reporter Polskiego Radia Białystok Adam Janczewski, finansista Edward Matejkowski, samorządowiec Zenon Białobrzeski, emerytowany funkcjonariusz pożarnictwa Adam Niklewicz, emerytowany dyrektor I LO Zygmunt Zdanowicz (wielce szanowany i lubiany prezes TPZŁ od 1998 do 2022 r.). 

Nowo wybrana przez delegatów 31. Zjazdu Rada Główna TPZŁ spośród siebie wybrała również nowy Zarząd Główny TPZŁ. Prezesem został Józef Babiel, wiceprezesami: Maria Konopka (prezes Oddziału TPZŁ w Łomży, najliczniejszego) i Wawrzyniec Kłosiński (dotychczasowy wiceprezes). Na sekretarza wybrano Marię Tocką, zaś na skarbnika TPZŁ ponownie Edwarda Matejkowskiego. W skład ZG TPZŁ wchodzi 7 osób - członkami Zarządu zostali też Mirosława Kluczek i Zygmunt Zdanowicz. Będą działać wspólnie dla dobra społeczności lokalnej Łomży i Ziemi Łomżyńskiej.

- Józef Babiel w wielu środowiskach jest kojarzony z działalnością społeczną od ponad 40 lat i jako wiceprezes Zarządu Głównego naszego Towarzystwa od około 30 lat - mówi Pan Zdanowicz. - Pan Babiel jest życzliwy, otwarty, perfekcyjny w podejmowanych działaniach. Wykazuje od prawie 40 lat ogromną troskę o zabytki starego cmentarza w Łomży, całym sercem angażując się z rodziną w coroczną kwestę TPZŁ. Potrafi skutecznie współpracować, m.in. z Wojskiem Polskimi i Instytutem Pamięci Narodowej. Jestem pewien, że mój następca ma dużo energii, pomysłów i doświadczenia, żeby kierować TPZŁ.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Kwesta na starym cmentarzu we Wszystkich Świętych

Józef Babiel zasłużony dla województwa

Nagrody Starosty Łomżyńskiego

„My z Łomży” na 100 lat Hanki Bielickiej!

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna na Starym Rynku

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę