Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Józef Babiel zasłużony dla województwa

Główne zdjęcie
Józef Babiel

„Załomżony” społecznik, wiceprezes TPZŁ, człowiek instytucja sercem i czynem „Zasłużony Łomży i Ziemi Łomżyńskiej” Józef Babiel otrzymał z rąk wicemarszałka województwa Marka Olbrysia odznakę "Za zasługi dla województwa podlaskiego”.

- Nie zabiegałem o to odznaczenie. Dziś przed tym spotkaniem spojrzałem na sztandar naszego Towarzystwa. Jego wręczenie (Józef Babiel był pierwszym chorążym sztandaru TPZŁ) miało miejsce w 1998 roku. Tak sobie wtedy myślałem: dziś, kiedy zwija się województwo łomżyńskie, rozwija się sztandar TPZŁ. Trzymając wtedy sztandar, ówczesny wojewoda przypinał mi odznakę "Za zasługi dla woj. łomżyńskiego". Zawsze byłem przeciwny powstaniu woj. podlaskiego... Uważałem, że Łomża leży na Mazowszu, a nie na Podlasiu i gdyby ktoś kiedyś powiedział mi, że przyjmę odznakę województwa podlaskiego, to bym po prostu nie uwierzył. Pamiętam jednak 50-lecie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i wtedy za sprawą ówczesnego przewodniczącego sejmiku samorządowego pana Mieczysława Bagińskiego, moi rodzice zostali uhonorowani przez ówczesnego marszałka Jerzego Dworzańskiego tą właśnie odznaką. Przy tej okazji pan marszałek Dworzański wypowiedział te słowa: "Województwo podlaskie nie miałoby sensu i nie powstałoby, gdyby nie Łomża i Ziemia Łomżyńska". I tak to odbieram do dziś – wyznał wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Józef Babiel, tuż po ceremonii uhonorowania Go Odznaką "Za zasługi dla województwa podlaskiego".

Odznakę za niepodważalne, ogromne dokonania na rzecz Łomży, Ziemi Łomżyńskiej i województwa wręczył Laureatowi wicemarszałek województwa, Marek Olbryś podczas sobotniego posiedzenia Rady Głównej TPZŁ. Uczestnicy posiedzenia przyjęli ten fakt owacją na stojąco.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku Józef Babiel został uhonorowany Doroczną Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego za Szczególne Dokonania w Dziedzinie Kultury.

(wk)

240206081801.gif
mm
nie, 24 października 2021 09:09
Data ostatniej edycji: nie, 24 października 2021 20:36:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę