Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Akcja BlokujemyOrlen w Łomży

W sobotę kierowcy pod akcją BlokujemyOrlen.pl chcą sprzeciwić wysokim cenom paliw. Na dwie godziny zablokują w całej Polsce staje paliw narodowego operatora. W Łomży będzie to stacja patronacka przy ulicy Szosa Zambrowska.

Ceny paliw, jednego z podstawowych produktów gospodarki powala kierowców i szefów firm. Wpływa na całą gospodarkę zwiększając presję cenową na produkt końcowy. Inicjatorzy akcji przypominają, że zyski Orlenu, prawie monopolisty biją rekordy. W 2021 roku było to 11 miliardów złotych, a w bieżącym ma być powyżej 20 miliardów!

„Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem” - czytamy na stronie internetowej  BlokujemyOrlen.pl.

„STOP WYSOKIM CENOM PALIW W POLSCE”

„Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cen paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji "Blokujemy Orlen". Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów, aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw”.

W Łomży protestujący pojawią się pod patronacką stacją paliw Orlen przy ulicy Szosa Zambrowska 100. Od godz.16:00 do 18:00, jak wynika z zamieszczonej informacji, protestujący będą blokować możliwość tankowania.

„W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję” – informują organizatorzy. 

Poza tym radzą: Wziąć ze sobą wodę, Zająć miejsce w kolejce na stacji, Zachowywać się się kulturalnie i zgodnie z prawem oraz Słuchać przewodniczącego protestu.

Paliwo w Polsce jest za drogie!
„Niemiec za swą minimalną pensję kupi 588 litrów E95 lub 630 litrów ON. Polak za swoją minimalną pensję zakupi ~310 litrów E95 lub 320 litrów ON” - piszą organizatorzy. Uważają, że „nie ma żadnych technicznych przeszkód, aby cena benzyny spadła poniżej sześciu złotych”. „Płacimy na stacjach rekordowe marże. Orlen nadrabia w ten sposób stratę na kontraktach CO2” - czytamy na stronie internetowej inicjatorów akcji.

 

Udany protest paliwowy kierowców w Łomży i Piątnicy

Protest kierowców – drugie starcie w Łomży i Piątnicy

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę