Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Nie wykryto sprawców "bombowych maili"

Nie wiadomo kto rozsyłał maile o podłożonych bombach podczas ubiegłorocznych matur. Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o umorzeniu postępowania.

Przed rokiem, nie tylko pierwszego dnia matur, na konta pocztowe wielu szkół średnich w Polsce, a także w Łomży, wpływały maile z informacją o podłożonej bombie. To w ostatnich latach częsta próba destabilizacji ważnego dla tysięcy uczniów egzaminu. Niestety, nie udało się ustalić pochodzenia tej wiadomości.

W opublikowanym we środę komunikacie, Prokuratura Okręgowa w Łomży zawiadamia pokrzywdzonych o umorzeniu śledztwa PO I Ds. 110.2021. Chodzi o sprawy fałszywego zawiadomienia o zdarzeniach, które zagrażały życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach. Jak czytamy w ogłoszeniu: od 4 maja 2021 roku do 6 maja 2021 roku do szeregu instytucji użyteczności publicznej na terenie województwa podlaskiego, poprzez rozsyłanie za pośrednictwem poczty elektronicznej, korzystając z adresów w domenie @gmail.com informacji o podłożeniu urządzeń wybuchowych, mających na celu wywołanie w odbiorcach przekonania o istnieniu takiego zagrożenia wiedząc, że zagrożenie takie nie istnieje, czym wywołano czynności instytucji użyteczności publicznej i organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego i zdrowia, mającą na celu uchylenie zagrożenia, tj. o czyn z art. 224a k.k. – na podstawie art. 322 § 1 k.p.k. 

Wobec niewykrycia sprawców czynu zabronionego, Prokuratura Okręgowa w Łomży śledztwo umorzyła.

 

Bomba pod spódnicą na maturze


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę