Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Prezes PKS NOVA szykuje zwolnienia w Łomży

Dwa zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A zostały podpisane przez Marcina Doliasza, prezesa Zarządu PKS NOVA. - Zwolnienie grupowe zostanie dokonane jednorazowo wobec wszystkich pracowników, objętych grupowym zwolnieniem w okresie od 25. listopada 2021 r. do 24. grudnia 2021 r. - informuje nas o planach prezesa Doliasza Elżbieta Olejniczak, p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży.

21. października do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A. w Oddziałach i Placówkach terenowych Spółki - precyzuje Pani Dyrektor Olejniczak. 22. listopada do PUP w Łomży wpłynęło kolejne zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Prezes informował, że w obszarze działalności PUP w Łomży Spółka zamierza objąć zwolnieniem grupowym 14 pracowników, "w zależności od ostatecznych ustaleń i potrzeb Spółki. Zwolnienie grupowe zostanie dokonane jednorazowo wobec wszystkich pracowników objętych grupowym zwolnieniem w okresie od dnia  25 listopada 2021 r. do dnia 24 grudnia 2021 r." Zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w PKS NOVA podpisał prezes Marcin Doliasz. 

Przypomnijmy, że PKS NOVA powstała prawie 5 lat temu z połączenia PKS-ów w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży (z placówkami w Kolnie i Grajewie), Zambrowie i Siemiatyczach. Powstała w ten sposób spółka w całości przynależy do samorządu podlaskiego i podlega decyzjom marszałka.


14 pracowników PKS do zwolnienia
Według zamierzeń prezesa Novej Doliasza, zwolnienia grupowe na terenie działania PUP w Łomży obejmą 14 pracowników spółki, w tym 6 na stanowiskach pracowników umysłowych: dyspozytor – kasjer, kierownik działu przewozów, pracownik administracyjno-gospodarczy, specjalista do spraw technicznych, specjalista w sekcji analiz i planowania oraz kierownik działu technicznego. Z pracą może się pożegnać też 3 pracowników fizycznych: robotnik magazynowy, sprzątacz / sprzątaczka, starszy dyspozytor / magazynier. Zwolnienia szykowane są także dla 5 pracowników stacji obsługi, mechaników, w tym: brygadzista, 2 mechaników, mechanik napraw pojazdów samochodowych i mistrz stacji obsługi. 

Jakie będą formy pomocy dla zwolnionych? 
24. listopada Powiatowy Urząd Pracy w Łomży wystosował do Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A. pismo "wyrażające wolę nawiązania współpracy ze Spółką w zakresie udzielenia pomocy zwalnianym pracownikom z obszaru działania PUP w Łomży". - Obecnie oczekujemy na informację zwrotną od Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A,  dotyczącą zakresu oraz form pomocy dla pracowników, zwalnianych w ramach zwolnień grupowych - informuje Elżbieta Teresa Olejniczak, p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

W piątek, 3. grudnia, redakcja 4lomza.pl wysłała pytania do prezesa PKS Nova w Białymstoku Marcina Doliasza, który odpisał nam: "na poniższe pytania odpowiedź udzielę w poniedziałek". Zapadł mroźny zmierzch mikołajkowy, a odpowiedzi o powody zwolnień i kondycję firmy nie ma... Marcina Doliasza na prezesa PKS Nova S.A. wybrała w sierpniu 2021 r. Rada Nadzorcza spółki z przewodniczącym Adamem Grzegorzem Dębskim na czele. Marcin Doliasz zastąpił Andrzeja Mioduszewskiego, który zrezygnował z kierowania firmą przewozów autobusowych w maju 2021.

Wtedy w maju podaliśmy, że Marcin Doliasz ma 42 lata, tytuł radcy prawnego i jest absolwentem studiów podyplomowych z prawa podatkowego. Doświadczenie zdobywał w organach nadzoru spółek kapitałowych. Funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PKS Nova S.A. pełnił od 2019 r. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146    

 

Spółka PKS Nova ogranicza kursy lokalne i zawiesza dalekobieżne

Zmiany władzy w PKS Nova

Działki po PKS Łomża sprzedane

PKS Nova sprzedaje większość bazy starego PKS Łomża

Odwołani dyrektorzy oddziałów PKS Nova

„PKS Nova S.A.” połączy PKS-y Łomża, Zambrów, Suwałki, Siemiatycze z Białymstokiem


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę