Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

PKS Nova sprzedaje większość bazy starego PKS Łomża

Główne zdjęcie
Działki bazy dawnego PKS Łomża sprzedawane przez PKS Nova

Niemal 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża wystawiła na sprzedaż białostocka PKS Nova. Przetargi mają się odbyć w piątek, a cena wywoławcza to w sumie 4 miliony złotych.

PKS Nova to Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych PKS-ów w województwie podlaskim. Władza zapowiadała, że tylko tak jest w stanie utrzymać borykające się z coraz większymi problemami finansowymi spółki. Po „scaleniu” w Łomży miały powstać wielkie warsztaty, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło. Teraz większość bazy dawnego PKS Łomża, wraz z częścią warsztatów, jest do kupienia. Spółka ogłosiła dwa przetargi. W jednym wystawia na sprzedaż cztery działki o łącznej powierzchni 3,7 ha, w drugim dwie działki zabudowane budynkami, w tym jedną halę warsztatową. Łączna powierzchnia działek w tym drugim przetargu wynosi niemal 1,1ha, a łączna powierzchnia trzech budynków to niemal 2,5 tys. m2.

Cena wywoławcza za kompleks czterech pierwszych działek wynosi 2 mln 650 tys. zł, a za drugi z budynkami 1 mln 350 tys. zł. Warto dodać, że PKS Nova sprzedaje prawa użytkowania wieczystego tych gruntów.  Właścicielem nieruchomości jest Miasto Łomża na prawach powiatu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę