niedziela, 17 listopada 2019 napisz DONOS@

PKS Nova sprzedaje większość bazy starego PKS Łomża

Niemal 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża wystawiła na sprzedaż białostocka PKS Nova. Przetargi mają się odbyć w piątek, a cena wywoławcza to w sumie 4 miliony złotych.

Działki bazy dawnego PKS Łomża sprzedawane przez PKS Nova
Działki bazy dawnego PKS Łomża sprzedawane przez PKS Nova

PKS Nova to Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych PKS-ów w województwie podlaskim. Władza zapowiadała, że tylko tak jest w stanie utrzymać borykające się z coraz większymi problemami finansowymi spółki. Po „scaleniu” w Łomży miały powstać wielkie warsztaty, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło. Teraz większość bazy dawnego PKS Łomża, wraz z częścią warsztatów, jest do kupienia. Spółka ogłosiła dwa przetargi. W jednym wystawia na sprzedaż cztery działki o łącznej powierzchni 3,7 ha, w drugim dwie działki zabudowane budynkami, w tym jedną halę warsztatową. Łączna powierzchnia działek w tym drugim przetargu wynosi niemal 1,1ha, a łączna powierzchnia trzech budynków to niemal 2,5 tys. m2.

Cena wywoławcza za kompleks czterech pierwszych działek wynosi 2 mln 650 tys. zł, a za drugi z budynkami 1 mln 350 tys. zł. Warto dodać, że PKS Nova sprzedaje prawa użytkowania wieczystego tych gruntów.  Właścicielem nieruchomości jest Miasto Łomża na prawach powiatu.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę