Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Zmiany władzy w PKS Nova

Będzie zmiana władzy w należącej do samorządu województwa podlaskiego Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova Spółka Akcyjna. To „PKS Nova”, spółka która powstała z wchłonięcia przez PKS Białystok innych PKS-ów w województwie podlaskim, w tym także PKS Łomża i PKS Zambrów.

Właścicielem PKS Nova jest samorząd województwa podlaskiego, a funkcje właściciela pełni Zarząd Województwa. W środę podjął o uchwałę w sprawie udzielenia pełnomocnictwa Tomaszowi Klimowiczowi, pracownikowi Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku do występowania na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova Spółka Akcyjna.
Zarząd upoważnił go głosowania za przyjęciem uchwał w sprawie odwołania  ze składu Rady Nadzorczej Spółki: Jacka Klimowicza, Elizy Rurewicz, Filipa Artura Tagil, Danuty Zysk i Anny Żmijewskiej.
Jednocześnie zarząd województwa upoważnił Klimowicza do głosowania za przyjęciem uchwały w sprawie  powołania do składu Rady Nadzorczej spółki PKS Nova: Bogusława Kazimierza Bazydło, Adama Dębskiego, Marcina Doliasza oraz Katarzyny Luto-Kojło.

Zarówno w „starej” jak i „nowej” Radzie Nadzorczej PKS Nova są ludzie z Łomży. W pierwszym przypadku to Danuta Zysk, w drugim Bogusław Bazydło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę