Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

WĘDRÓWKI - wystawa fotografii

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „WĘDRÓWKI” do Galerii Pod Arkadami – 9 grudnia 2005 r. o godz.18.00. Jest to wystawa dwóch autorów, a może bardziej dwie wystawy równocześnie w jednej przestrzeni galerii. Obaj autorzy są zakonnikami w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Dwa zestawy fotografii są pewną rejestracją dwóch wędrówek, podróży odbytych w tym samym czasie - latem 2005 roku. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

o. BOGDAN AUGUSTYNIAK
o. BOGDAN AUGUSTYNIAK
o. MARCIN RADOMSKI
o. MARCIN RADOMSKI
Cykl o. Bogdana Augustyniaka to czarno-białe zdjęcia wykonane podczas wyprawy w Tatry, gdzie autor już wielokrotnie wyjeżdżał. Jego fotografie nie mają charakteru reportażu. Są bardziej zachwytem nad pięknem i potęgą gór, ale też i zadumą fotografującego nad wiecznością i przemijaniem. Swoistą medytacją i modlitwą. Natomiast o. Marcin Radomski prezentuje zestaw
barwnych zdjęć wykonanych w Australii. To czysty fotoreportaż z dalekiej podróży. Nic więc dziwnego, że pokazuje nam to wszystko co dziwi, zachwyca i co dla nas Europejczyków jest egzotyczne. Autor próbuje jednak pokazać ten daleki obcy nam kraj w sposób nieschematowy, co w dużej mierze się mu udało.

„Wędrówki” to dwie wyprawy, dwie podróże w przestrzeni i w głąb siebie. To dwa różne podejścia do fotografii ukazujące nam przede wszystkim dwie różne osobowości - co podkreślają fotograficzne autoportrety autorów rozpoczynające wystawę.

o. MARCIN RADOMSKI
Urodził się w Mrągowie. Jest zakonnikiem we wspólnocie Braci Kapucynów. Przez kilka lat pobytu w Lublinie zajmował się dziennikarstwem i fotografią prasową.

o. BOGDAN AUGUSTYNIAK
Urodził się w Warszawie. W zakonie Braci Mniejszych jest od 23 lat. Od ponad roku mieszkają w tym samym klasztorze w Łomży. Pierwszą indywidualną wystawę swoich fotografii miał w 2002. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych.

Wystawę oglądać będzie można do połowy stycznia 2006 r.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę