Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Rozśpiewana giełda młodych wokalistów

Kacper Żmuda, Filip Piotrowski, Dominika Pogroszewska i Magdalena Głębocka to zwycięzcy tegorocznej XXIX Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Sceny Młodych Wokalistów im. Marka Żemka. W organizującym przegląd Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaśpiewało lącznie 36. młodych wokalistów podzielonych na pięć kategorii, a finałem imprezy był recital przewodniczącego jury Łukasza Jemioły.

Jeszcze w roku 2019, w zapoczątkowanej przed laty przez nieodżałowanego Marka Żemka Giełdzie, uczestniczyło aż 65. wokalistów. Pierwsza pandemiczna edycja imprezy w roku ubiegłym była już znacznie skromniejsza, odbyła się bowiem z udziałem tylko 39. uczestników, w tegorocznej ich liczba była podobna. Dlatego jury w składzie: przewodniczący Łukasz Jemioła, Danielle Hryniewicz, Urszula Czerniak i Sławomir Śledziewski nader sprawnie rozdzieliło nagrody, doceniając muzykalność i walory głosowe tych najbardziej utalentowanych z uczestników, zaś w kategorii piosenki anglojęzycznej zwracając również uwagę na akcent i prawidłową wymowę. Tu, podobnie jak w roku ubiegłym, najlepszy okazał się Kacper Żmuda, wyprzedzając Maję Wronowską i Igora Paducha. Spośród uczniów klas I-IV szkół podstawowych najlepiej zaprezentował się Filip Piotrowski.

Drugim miejscem podzieliły się Oliwia Winiarek i Patrycja Jankowska, trzecie zajęła Anna Rutkowska, zaś wyróżnienia zdobyły Oliwia Szydlik i Martyna Waniewska. W starszej kategorii szkół podstawowych, obejmującej uczniów klas V-VIII, zwyciężyła Dominika Pogroszewska, wyprzedzając Aleksandrę Sokołowską i sklasyfikowanych ex aequo na miejscu trzecim Maję Wronowską i Dawida Baranowskiego, zaś wyróżnienie powędrowało do Łucji Baczewskiej. W kategorii szkoły średnie pierwsze miejsce zajęła Magdalena Głębocka, drugie Izabela Modzelewska, trzecie zwycięzca kategorii anglojęzycznej Kacper Żmuda; wyróżniono Karolinę Nowocińską. 

XXIX Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Scena Młodych Wokalistów im. M. Żemka

została zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży wraz ze Starostwem Powiatowym w Łomży i Fundacją Sztuk i Dialogu oraz ze wsparciem sponsorów: Szkoły Językowej Linquo, Sylwestra Zawadzkiego, MJ Jedwabne i TRANET - Mariusz Trawiński.

Wojciech Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę