Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Śpiewająca Zosia z Łomży doceniona w Warszawie

Główne zdjęcie
Zofia Trojanowska

19-letnia Zofia Trojanowska zdobyła 3. miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Firoliza – Reakcja Wokalna 2021 w Warszawie. Przesłuchania konkursowe i gala finałowa odbywały się w sobotę i niedzielę, 12. i 13. listopada 2021 r., na Scenie Kocjana w Dzielnicy Bemowo.

Dzieci, nastolatki i młodzi dorośli 18+ najpierw musieli wysłać nagrania demo w formie filmików. Zakwalifikowani zostali zaproszeni na przesłuchania do stolicy. Wokalistki i wokalistów z całej Polski wysłuchało jury w składzie: Katarzyna Trylnik - śpiewaczka operowa, Radek Chwieralski - gitarzysta, Łukasz Mielko - nauczyciel śpiewu. Komisja oceniała oddzielnie występy: solistek i solistów w pięciu kategoriach (od 8 lat do lat 18+) oraz zespołów wokalnych w dwóch kategoriach wiekowych - młodszych i starszych.

Zofia Trojanowska wysłała do oceny nagranie "Grenade" Bruno Marsa, które zaprezentowała również na żywo przed jurorami, uczestnikami i publicznością. Wykonanie piosenki spodobało się fachowcom od muzyki tak bardzo, że Zosia zdobyła 3. miejsce Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Firoliza – Reakcja Wokalna 2021. W kategorii wiekowej 18+ Paulina Mielniczek wyśpiewała pierwsze miejsce, a Kinga Włodarkiewicz drugie. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Groth, Agnieszka Bandziak i Piotr Gajdosz. 

Zofia Trojanowska jest łomżynianką. Od kilku lat kształci się wokalnie pod kierunkiem Bernarda Karwowskiego. Uczy się w Liceum Plastycznym w Łomży. Po maturze bierze pod uwagę zarówno studia artystyczne w ASP, jak i na kierunku wokalnym.

Organizatorem 4. edycji konkursu "Firoliza" jest Fundacja "Instytut Rozwoju Artystycznego" z Warszawy, która wśród celów statutowych ma m.in. działalność oświatowo-kulturalną, polegającą na wspieraniu, promocji i pomocy w rozwoju kariery dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę