Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Soundtrack pandemicznego czasu

Główne zdjęcie
Karolina Dawid - I Miejsce

Karolina Dawid z Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyła w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej Soundtrack 2021. Trzydniową imprezę, zorganizowaną przez MDK-DŚT, zakończył koncert galowy laureatów, jurorów i uczestników warsztatów. – Mamy teraz pandemiczny czas, ale nie dajemy się i śpiewamy! – podkreśla Magda Sinoff, inicjatorka i dobry duch festiwalu.

Tegoroczny Soundtrack trwał trzy dni, dlatego poza sobotnią częścią konkursową w MDK-DŚT odbył się też niedzielny koncert finałowy i liczne warsztaty: wokalne dla solistów i chórzystów, teatralno-taneczne oraz teoretyczne, dotyczące tego jak radzić sobie z tremą, prowadzone - poza jurorami -  przez Santiago Bello i Martę Perkowskę. Podobnie jak w roku ubiegłym pandemia dała się organizatorom we znaki, dlatego przed konkursowym jury w składzie: Sandra Mika, Julia Kuzyka i Łukasz Bojaczuk stanęło zaledwie siedem wokalistek. Poziom był zróżnicowany, ale znacznie wyższy niż w poprzedniej edycji. Karolina Dawid, śpiewająca „Listen” z filmu „Dreamgirls” oraz krajowy evergreen sprzed blisko 50 lat „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, zwyciężyła bezapelacyjnie, zdobywając do tego nagrody za poprawność językową i muzykalność.

II miejsce zajęła Maja Dąbrowska z Białegostoku, wykonująca „Prawie udało się” z animowanej produkcji „Księżniczka i żaba” oraz „In My Dreams” z musicalu „Anastasia”, doceniona również nagrodą za poprawność językową oraz nagrodą za muzykalność. Z miejsca III cieszyła się Justyna Luśnia z Wołomina, wokalistka o wyraźnych inklinacjach jazzowych, świetna w „Everybody Wants To Be A Cat” z muscialowej superprodukcji „Aristocats”, słabsza w przeboju z okresu międzywojnia „Już taki jestem zimny drań”, mimo partii zaśpiewanej scatem. Wyróżnienie za inwencję twórczą – akompaniament na ukulele – otrzymała Kinga Chludzińska z Łomży, a wyróżnienie za kreację artystyczną również łomżynianka Julia Borkowska, obie śpiewające w Studio Wokalnym eMDeK u Magdy Sinoff. Dyplomy za udział otrzymały Kalina Luchcińska z Ostrołęki i Oliwia Szmitko z Jedwabnego. Niedzielny koncert galowy składał się z aż 14 pozycji repertuarowych, a w niektórych utworach śpiewało łącznie blisko 30 osób.

Do tego na scenie zaprezentowało się kilka pokoleń: od Gabrysi Dziedzic, śpiewającej „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas”, przez laureatów festiwalu ze zwyciężczynią Karoliną Dawid na czele, aż do warsztatowiczów (zespołowe „Sercem patrz”  i „Na drodze tej”) oraz jurorów. Julia Kuzyka wykonała przedpremierowo piosenkę ze swojej  autorskiej płyty „Blue Memories”, Sandra Mika przeboje z filmów Disneya, a Łukasz Bojaczuk w duecie z Magdą Sinoff i ze wsparciem eMDeKu „Nad rzeką marzeń”. Finałem było grupowe „All Night Long” z Sandrą Miką jako główną wokalistką. 

– Laureaci są zadowoleni, mówią, że wybierają się do nas za rok – ocenia Magda Sinoff. – Podkreślali, że była bardzo fajna atmosfera, że podeszli do konkursu bez rywalizacji, bo bez względu na nagrody i tak jest fajnie, a do tego przyjaźni ludzie z Łomży, wokaliści studia eMDeK. Cieszy mnie też dużo młodych uczestników warsztatów i ich bogaty program – godziny spędzone w całym budynku, ale w fajnej atmosferze, mimo dużej dawki zajęć myślę, że dzieciaki też odpoczęły, w taki artystyczny, bardzo kreatywny sposób. 


Wojciech Chamryk

Zdjęcia: MDK-DŚT

 

210819083017.gif
Foto: Karolina Dawid - I Miejsce
Foto: Magda Sinoff - koordynatorka Festiwalu
mm
pon, 04 października 2021 08:29
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2021 10:49:46

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę