Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Co na weekend

Kolejny weekend obfituje w wiele wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Trwa OFF ROAD, w Piątnicy szykuje się Festiwal Smaków, a w łomżyńskiej Hali Kultury wydarzenie jakiego w Łomży jeszcze nie było. Tancerze powalczą o Mistrza Polski Federacji Breaking.

Piątek 24. września

W ramach OFF ROAD wystawa Tomasza Bielawskiego CHIŃSKIE stereo TYPY / wernisaż wystawy fotografii w Galerii pod Arkadamii. Wystawa inna niż wszystkie bo w 3D - 28 anaglifów formatu 30x40 pod wspólnym tytułem "CHIŃSKIE stereoTYPY", to stereoskopowy zapis pobytu Tomasza Bielawskiego w Chinach kilka lat przed pandemią. Większość zdjęć przedstawia rdzennych mieszkańców Kraju Środka, uchwyconych dwuobiektywowym kompaktem, czyli chińskie typy w stereo. Anaglify do obejrzenia w pełnej okazałości pod warunkiem, że masz okulary red-cyjan (wstęp wolny).

Od piątku do niedzieli w Hali im. Olimpijczyków Polskich ul. Ks. Anny 18 przy SP9 trwa VIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt "Łomża CUP 2021". W turnieju rywalizować będzie 8 drużyn żeńskich z całej Polski (rocznik 2010 i młodsze). GUKS Olimpijczyk Łomża, organizator turnieju zaprasza do kibicowania drużynom. Wstęp wolny.

Sobota 25. września 

OFF ROAD

Godz.11.00  Porywacze snów / spektakl dla dzieci – Scena im. Wilkowskiego. MDK-DŚT – Scena na Piętrzem, Wsęp wolny dzieci z opiekunem. Ilość miejsc ograniczona - zapisy

Godz.13.00-17.00 WARSZTATY POEZJI MIGOWEJ I MIGANIA PANTOMIMICZNEGO, MDK-DŚT – Klub POP ART, Wstęp wolny. POKAZ – godz.17.00

Godz.15.00 OFF RELAX - Dżwiękowe SPA / koncert relaksacyjny - MDK-DŚT – Galeria Bonar. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona - zapisy

Godz.17.30 OFF KINO Lubelski Festiwal Filmowy. MŁODY OFF. SZUKAJĄC FORMY. / krótkie formy filmowe. Galeria Pod Arkadami. Wstęp wolny

Godz.19.00 OFF TANIEC - POCZEKALNIA 19 / spektakl teatru tańca – Studio Działań Kreatywnych Dance OFFnia. MDK-DŚT – Scena na Piętrze


Ratusz zaprasza na „Noc spisową”. W godz. 8:00-24:00 w Urzędzie Miejskim w Łomży w holu na parterze Ratusza uruchomione zostaną stanowiska do przeprowadzenia samospisu. Dyżury będą pełnili także rachmistrzowie, którzy zainteresowanym osobom pomogą w przeprowadzeniu spisu. Dotychczas nie spisało się jeszcze prawie 20 proc. mieszkańców Łomży. 

W Piątnicy o godz. 12.00 odbędzie się Smakoff Piątnica - Festiwal Smaków Regionalnych 2021

Gośćmi specjalnymi i jury będą Jan Kuroń - autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” oraz jego żona Aneta Kuroń - ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich. 

Festiwal odbędzie się na fortach w Piątnicy Poduchownej (Fort II). Forty te są fragmentem XIX-wiecznych umocnień twierdzy Łomża. 

O godz. 12:15 odbędzie się Bieg Pamięci Września o Puchar Wójta Gminy Piątnica – cykliczne wydarzenie, dzięki któremu zawodnicy oddają hołd żołnierzom poległym we wrześniu 1939 roku. Bieg odbędzie się w sześciu kategoriach wiekowych: MINI, ORLIK, MŁODZIK, JUNIOR, OPEN i MUNDUROWI. Szczegółowe informacje oraz głoszenia. Zapisy od godz. 10.00.

Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Na najmłodszych czekać będą Dmuchańce! Dla nieco starszych udostępniona będzie strefa grilla i piwa.

O godz. 17:00, po wspólnym gotowaniu i biegach kolejnym elementem wydarzenia będzie Piątnicka Potańcówka. Świetna zabawa gwarantowana!

Podczas festiwalu będzie przygotowany Punkt Szczepień przeciw Covid-19.

Jesienne Kino Samochodowe - na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1 w Łomży. 

O godz. 19:00 - "Co w trawie piszczy" prod. 2017 r. reż. Antoon Krings / Arnaud Bouron 

O godz. 21:30 - "Ślicznotki" prod. 2019 r. reż. Lorene Scafaria 

 

O godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy wystąpi Czesław Mozil Solo (wstęp 30 zł, ilość miejsc ograniczona).

"Niecodzienne połączenie monodramu, stand-upu i koncertu, w wykonaniu uwielbianego przez fanów, polsko-duńskiego artysty, byłego jurora, wiecznego marzyciela - Czesława Mozila! Dlaczego w trakcie pandemii lepiej być artystą w Polsce, niż fretką w Danii? Dlaczego Internet nigdy nie zastąpi koncertów, a "sieć" to wcale nie tak dobre miejsce? Co to w ogóle jest ten LOCKDOWN? A co ważniejsze: co to znaczy "być seniorem" i ile lat, tak naprawdę, ma Andrzej Wajda? Jedno jest pewne, każdy ma takiego Czesława Mozila na jakiego zasługuje! 

Przewrotna, bardzo zabawna, muzyczno - liryczna podróż, w którą wkomponowane są największe hity artysty. Po raz pierwszy - po pandemicznej przerwie - z udziałem prawdziwej, żyej pwubliczności. Wyjdźcie z domu! Nie możecie tego przegapić! 

Najlepsi zawodnicy z całego kraju staną w Hali Kultury do walki o tytuł Mistrza Polski Federacji Breaking. Impreza to podsumowanie ligi tanecznej, organizowanej przez Polską Federację Breaking. Od maja do września tancerze spotykali się podczas przystanków ligii w różnych miastach Polski. Po wielu tanecznych bitwach tancerze spotkają się na łomżyńskiej gali finałowej, gdzie stoczą rozstrzygający pojedynek. 

 

Wstępny harmonogram imprezy:

10:00 - 11:00 -

1vs1 Breaking Kids BBoys do lat 8, do finału

1vs1 Breaking Kids Bgirls do lat 8 ,do finału

11:00-13:40

1vs1 Breaking Kids Bboys do lat 11, do finału

1vs1 Braking Kids Bgirls do lat 11, do finału

13:40 - 14:20

Ceremonia wręczenia nagród w kategorii do lat 8 i do lat 11

14:20 - 16:30

1v1 Breaking Kids Bboys do lat 16, do półfinału

1vs1 Breaking Kids Bgirls do lat 16, do półfinału

16:30 - 19:00

1vs1 Breaking Bboys Pro do półfinału

1vs1 Breaking Bgirls Pro do półfinału

19:00 -19:30

Finały Kids do lat 16 i Bboys oraz Bgirls Pro

19:30 -22:00

3vs3 Open Breaking Battles 

Niedziela – 26. września

Od września w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godz. 11:00-19:00 w Hali Kultury odbywać się będą spotkania Łomżyńskiej Inicjatywy Planszowo – Strategicznej czyli Łomżyńska Kostka. 

Chcesz zagrać w najnowsze gry planszowe, karcianki w rodzaju MtG, a może poprzestawiać figurki, prowadząc armię elfów przeciwko krwiożerczym orkom? Czy też może pragniesz dowodzić eskadrą X wingów i odtworzyć na planszy pojedynki gwiezdnych myśliwców, znane z serii "Star Wars"? A może chcesz zjeść pyszne ciasto upieczone przez organizatorów, wypić kawę i porozmawiać z miłośnikami "gier bez prądu"? Przyjdź na "Łomżyńską Kostkę"!

Przypominamy, że wstęp na nasze spotkania, jak zawsze, będzie darmowy. Nie płacisz za korzystanie z bogatej biblioteki gier, która ponadto wciąż się rozrasta. Dzięki wsparciu miasta, kolekcja gier "Kostki" poszerzyła się o kolejne pozycje. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie: gry strategiczne, kooperacyjne, wojenne, konfrontacyjne, przeznaczone tylko dla dwóch osób, jak i te dla większej liczby graczy - do wyboru, do koloru!

Zapraszamy całe rodziny, jeśli jednak przyjdziesz sam, to z pewnością znajdziesz towarzystwo do grania.

Planszówki stanowią wspaniałą rozrywkę, zarówno dla dużych i małych!

OFF ROAD

Godz.15.00 OFF RELAX DŹWIĘKOWE SPA / koncert relaksacyjny, MDK-DŚT – Galeria Bonar. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona - zapisy

Godz.17.30 OFF KINO - LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY. MŁODY OFF. SZUKAJĄC WOLNOŚCI. / krótkie formy filmowe. Galeria Pod Arkadami. Wstęp wolny

Godz.19.00 OFF GWIAZDA - KOMENDAREK / koncert muzyczny. MDK-DŚT – Scena na Piętrze. Bilety : 40 zł. Bilety ulgowe : 30 zł - młodzież szkolna, posiadacze Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny, przedsprzedaż

 

Jesienne Kino Samochodowe - na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1 w Łomży. 

- o godz. 19:00 - "Mała wielka stopa" reż. Ben Stassen/Jeremy Degruson, prod. 2017 r. 

- o godz. 21:30 - "Szpieg, który mnie rzucił" reż. Susanna Fogel, prod. 2018 r. 

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę