Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
Koncert w ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Sponsor:

Turnau - nowy album i... do Łomży

Główne zdjęcie
Grzegorz Turnau

Dziś, w piątek 18 listopada 2005, Grzegorz Turnau po raz pierwszy prezentuje swój najnowszy album zatytułowany „11:11”. Znajduje się na nim kilkanaście nowych piosenek, skomponowanych przez „krakowskiego barda” w ciągu ostatnich dwóch lat. Co ciekawe łomżanie będą jednymi z pierwszych, dla którym Turnau piosenki z tej płyty zaśpiewa na żywo. Artysta do Łomży na koncert przyjeżdża już w najbliższy wtorek. Tu druga niespodzianka... jeszcze są bilety.

„11:11 to moja ulubiona godzina” – mówi Grzegorz Turnau. Jeden z najbardziej znanych krakowskich artystów, związany ze słynną „Piwnicą Pod Baranami” śpiewa od 20 lat. Swoją drogę kompozytorską zaczynał od nabożnego - jak mówi - stosunku do twórczości Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty. Udało mu się wydeptać własną ścieżkę, indywidualny, niepowtarzalny styl. Jego przeboje, który w tym czasie wylansował dziesiątki, na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki. Utwory „To tu, to tam”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Wielka ulewo, wielka śnieżyco” czy „Bracka” zna każdy...

Dokładny program występu Grzegorza Turnaua w Łomży ma pozostać niespodzianką. Wiadomo natomiast, że obok najnowszych kompozycji artysta wykona także kilka starych, nieśmiertelnych utworów.

Internauci już teraz mogą za to posłuchać premierowego utwór podarowanego Grzegorzowi przez Leszka Aleksandra Moczulskiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza - „Czas Błękitu”. Utwór dojrzałych mistrzów doskonale wpisuje się w nastrój albumu „11:11”.

Dodajmy, że koncert organizowany w ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej odbędzie się 22 listopada o godz. 19.00 w sali urzędu wojewódzkiego. Przedsprzedaż biletów prowadzi MDK- DŚT, Galeria Pod Arkadami. Bilety po 25 zł (w przedsprzedaży), i (jeśli będą) przed koncertem - 30 zł.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę