Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 26 maja – 2 czerwca odbywa się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym wydarzeniem kulturalnym. Celem akcji jest zachęcanie do regularnego czytania dzieciom oraz promowanie wartościowej literatury, w tym roku polskiej.

Z tą myślą Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przygotowała łomżyńską odsłonę jubileuszowej edycji Tygodnia Czytania Dzieciom. Główną atrakcją było wspólne, głośne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima przed budynkiem biblioteki przy ul. Długiej 13. „Motorniczym” naszej lokomotywy był dziennikarz radiowy Adam Dąbrowski.

Ponadto, w ramach spotkania odbyły się:

  • występy przedszkolaków z NP „Mały Artysta” i PP nr 9 oraz głośne czytanie fragmentów tekstów literackich przez uczniów SP Nr 7 w Łomży, zilustrowanych w konkursie plastycznym „Mały ilustrator”,
  • zagadki literackie,
  • kiermasz książek „Pod chmurką”,
  • wspólne kolorowanie lokomotywy i jej wagonów,
  • rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mały ilustrator”, połączone z wystawą prac.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zadaniem każdego uczestnika było zilustrowanie wybranego fragmentu utworu literackiego Heleny Bechlerowej, Agnieszki Frączek, Stanisława Jachowicza, Czesława Janczarskiego, Tove M. Jansson, Ludwika J. Kerna, M. Konopnickiej, M. Kownackiej, J. Ratajczaka, E. Szelburg-Zarembiny, D. Wawiłow. Wpłynęły 93 prace, spośród których jury w składzie: Pani Anna Bureś - instruktor plastyk MDK-DŚT w Łomży, Pani Renata Orchowska-Kowalczyk – nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży, Pani Elżbieta Ziółkowska – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, nagrodziło 24 uczestników

Zachęcamy do codziennego, głośnego czytania dzieciom, szczególnie polskich autorów „20 minut dziennie codziennie”! 

Materiał MBP

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę