Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Marzenia o orle w koronie... w Łomży

Główne zdjęcie
okładka książki

W księgarni Dom Książki na rogu ulic Sadowej i Dwornej można kupić książkę pt.: “Marzenia o orle w koronie. Nauczyciele i młodzież Polski północno-wschodniej wobec władzy w latach 1980-1986”. Książka autorstwa Jarosława Schabieńskiego i Krzysztofa Sychowicza opisuje postawy, działalność polityczną i społeczną nauczycieli oraz młodzieży szkolnej wobec władz PRL-u. Punktem odniesienia jest powstanie i działalność tutejszych struktur NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania.

Zasadniczą treść książki tworzy opis szykan i represji wobec nauczycieli oraz młodzieży, podejmowanych przez administrację oświatową (dyrekcje, kuratoria), partyjną (PZPR), prokuraturę i sadownictwo powszechne, MO i SB oraz aparat wojskowy (wojskowi komisarze, sądy wojskowe). Opracowanie ma charakter regionalny i faktograficzny, przynosi pokaźną ilość informacji szczegółowych, odnoszących się do środowiska oświatowego na tym obszarze, tworzących istotną treść pracy i stanowiących o jej wartości.
Dom Książki przy ul. Dwornej to jedyne miejsce w Łomży gdzie książkę można nabyć.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę