Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Piątnica - moja opowieść

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja poświęcona tym razem Piątnicy. Jak podkreśla autor - Waldemar Marchelewski książka „Piątnica - moja opowieść” jest jego spłaceniem długu wobec Piątnicy za możliwość tu zamieszkania i pętania się po tej ziemi ponad 30 lat. - „Ziemi na której urodziły się moje dzieci a moja rodzina spędza życie według przysłowia „raz na wozie, raz pod wozem”.(...)”

„Piątnica - moja opowieść” nie jest książką naukową, jest monografią do czytania przez każdego Piątniczanina. Przynajmniej taki był zamiar autora. Brakuje w niej podania źródeł pierwotnych, literatury, dysput naukowych. Można ją jednak uważać za monografię. Każde zdarzenie, każdy fakt historyczny Waldemar Marchelewski starał się sprawdzić przynajmniej u trzech źródeł. „Dotyczy to zdarzeń przez kogoś zapisanych, tak jak i faktów opowiedzianych przez żyjących – najstarszych Piątniczan.(...)
„Piątnica - moja opowieść” winna przyczynić się do poznania losów naszej miejscowości na tle wydarzeń historii Ojczyzny. A dla obcych może służyć jako reklama i promocja Piątnicy.

Autor dodaję, że „Piątnica ma swoją 800 letnią historię, ma perespektywy i możliwości na czynne tworzenie nowej z udziałem nas i mile widzianych przybyszów (...).

Książka „Piątnica - moja opowieść” dostępna jest w sprzedaży bezpośrednio u autora.
Waldemar Marchelewski,
Piątnica, ul Stawiskowska 61,
tel (086) 2191359

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę