Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Aldi buduje się w Łomży

Sklep sieci ALDI powstaje na gruncie przy ul. Zawadzkiej, naprzeciw Venedy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w tym roku sklep ma zostać otwarty.

Na działce w ciągu „parku handlowego”, naprzeciw Venedy, powstaje sklep sieci handlowej -  dyskontowej Aldi. Teren został ogrodzony i zniwelowany. Na miejscu pojawili się robotnicy i pracują koparki. Wykonawca jest firma Inter-Bud-Pol Jarosław Szczepanek z Ostrołęki.

ALDI to niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych. Pod względem sprzedaży zajmuje siódme miejsce na świecie. W Polsce sieć obecna jest od 2008 roku, kiedy to otworzyła pierwszych osiem swoich sklepów. Wikipedia podaje, że pod koniec lipca 2019 było ich w Polsce już 132 sklepy, a sieć zatrudnia około 2350 pracowników.

Nieoficjalnie za 1m2 ziemi firma zapłaciła prawie 500zł netto, a cała działka przekracza 8500 m2. Przypomnijmy, w historii najdrożej za ziemię zapłacił Lidl. Jeszcze w 2007 roku płacił około 700zł za 1m2, ale za działkę z pozwoleniem na budowę. To pierwszy taki sklep, więc uzyskanie tego dokumentu nie było proste. Kolejną znaczącą ceną była w 2017 roku za dworzec PKS. Nabywca za 1m2 starego dworca zapłacił 532 zł. W grudniu 2020 roku za 1m2 działki przy ul. Kolejowej zapłacono 388 zł za 1m2 .

 

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę