Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wszystko rozpłynęło się jak sen…

Taki tytuł nosi widowisko muzyczno – taneczne przygotowane przez Dariusza Wójcika i zaprezentowane w niedzielny wieczór w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łomży. Składający się z pieśni żydowskich w języku yiddish i hebrajskim muzyczny spektakl ukazuje życie żydowskich miasteczek sprzed stu lat. Dariusz Wójcik wystąpił przy akompaniamencie Andrzeja Nanowskiego (fortepian) i Władka Marhuletsa (klarnet).

Dariusz Wójcik znany jest dobrze mieszkańcom Łomży. Gdański artysta od lat bierze udział w organizowanym w lato Festiwalu Muzyczne Dni Drozowo – Łomża. Także zaprezentowany przez niego repertuar nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Artysta od lat interesuje się twórczością żydowską, co pokazywał także podczas ostatnich edycji drozdowsko-łomżyńskiego Festiwalu. Śpiewane przez Wójcika w kościele przy ul. Poznańskiej pieśni żydowskie tworzyły niejako małe obrazki obyczajowe wprost z żydowskiej społeczności zamieszkującej Polskę do II wojny światowej. Dźwięki o wielkiej prostocie i sile wyrazu, o osobistej nucie okraszone charakterystycznymi tańcami żydowskimi trafią do serc ludzi wrażliwych, ukazują bogactwo kultury, która rozpłynęła się jak sen... Niedzielny koncert odbył się w ramach trwającego do tygodnia I Jesiennego Festiwalu Muzycznego Sacrum et Musica. Festiwal zorganizował dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Jan Miłosz Zarzycki. Kolejna festiwalowa odsłona już w najbliższą niedzielę – 9 października. W kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wystąpią Anna Jeremus, Ireneusz Jakubowski i Małgorzata Zajączkowska – Warsza.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę