wtorek, 12 listopada 2019 napisz DONOS@

Oto oficjalne wyniki głosowania na posłów w województwie podlaskim

Prawo i Sprawiedliwość 52%, Koalicja Obywatelska 21%, Polskie Stronnictwo Ludowe 9,3%, Sojusz Lewicy Demokratycznej 9% i Konfederacja Wolność i Niepodległość 6,96%. To komitety, które przekroczyły w województwie podlaskim 5% próg wyborczy i będą uczestniczyć w podziela 14 mandatów poselskich. Oto pełne wyniki głosowania na poszczególnych kandydatów z tych komitetów.

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 270 888 głosów (52,04%)

1 PIONTKOWSKI Dariusz 63 878

2 ZIELIŃSKI Jarosław 40 092

3 PASZKOWSKI Bohdan Józef 5 442

4 GWIAZDOWSKI Kazimierz 14 101

5 ŻALEK Jacek 12 141

6 BASZKO Mieczysław Kazimierz 11 060

7 KOŁAKOWSKI Lech Antoni 16 138

8 KRYNICKA Bernadeta 9 328

9 WNOROWSKI Henryk Jan 9 228

10 ANDRUSZKIEWICZ Adam 29 829

11 MUZYK Agnieszka Barbara 5 580

12 SIEKIERKO Łukasz 7 733

13 CZEPE Roman 4 797

14 MODZELEWSKI Piotr 2 453

15 MADRAS Tomasz Stefan 1 642

16 JELSKA-JAROŚ Bożena Jolanta 5 998

17 PUCZYŁOWSKA Elżbieta 2 692

18 KUCHAREWICZ Grzegorz 712

19 SUPIŃSKI Rafał 2 849

20 BIAŁY Alicja 1 922

21 MIODUSZEWSKI Andrzej 5 409

22 NIENAŁTOWSKA Bożena 471

23 DZIATKOWSKI Marek 725

24 ŁUKASZEWICZ Henryk 695

25 BUJNO Bożena Teresa 1 061

26 ZDUŃCZYK Agnieszka 1 520

27 WASILEWSKA Izabela 1 170

28 SZCZUDŁO Aleksandra 12 222

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - 109 527 (21,04%)

1 TYSZKIEWICZ Robert 17 185

2 TRUSKOLASKI Krzysztof 37 273

3 KAMIŃSKA Bożena 11 312

4 BORYSEWICZ Maciej Andrzej 6 104

5 CZYKWIN Eugeniusz 14 083

6 DEN Jolanta 5 780

7 BIL-JARUZELSKI Krzysztof Janusz 781

8 CIEŚLIK Leszek Stanisław 1 744

9 ŁAWROWSKA Joanna Dorota 422

10 NOWAK Tadeusz Zenon 334

11 ZWOLIŃSKA Bożena Teresa 1 562

12 PIORUNEK Jacek 1 160

13 GUTOWSKI Mateusz Damian 488

14 RAŚ Andrzej 815

15 ROSZKOWSKA Halina 427

16 ŻERO Franciszek Krzysztof 357

17 DOLIWA Stanisław Adam 603

18 SASINOWSKA Dorota 288

19 KARASZEWSKA Katarzyna 324

20 SAMUL Marek 217

21 PYRKO Paulina 206

22 TALKOWSKI Bronisław 154

23 SZCZYGIEŁ-ROGOWSKA Jolanta 256

24 TARGOŃSKI Łukasz 253

25 ŁEPKOWSKA-GOŁAŚ Alicja 181

26 KARCZEWSKA Wioletta Maria 130

27 MALINOWSKA Beata 260

28 CIMOSZEWICZ Tomasz 6 828

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - 48 566 (9,33%)

1 KRAJEWSKI Stefan 13 439

2 LECH Mirosław 6 510

3 GROCHOWSKI Wojciech 3 607

4 LESZCZYŃSKI Jerzy 3 860

5 CIEŚLUKOWSKI Cezary 4 242

6 ZAWISTOWSKA Agnieszka 1 631

7 KULIKOWSKA Ewa 1 395

8 PŁOŃSKA Wiesława Bożenna 717

9 KRZYŻANOWSKA Bożena 1 174

10 DYJUK Bogdan 1 538

11 RAFAŁOWSKI Krzysztof 662

12 BOBEL Maciej 848

13 MAGNUSZEWSKI Marian 848

14 KORONKIEWICZ Andrzej Zbigniew 974

15 JAKUBIAK Ewa 593

16 SZCZYGIELSKA Agnieszka 418

17 NOWAK Magdalena 430

18 ALEKSIEJCZUK-SZOTKO Marta 244

19 SAWICKI Sławomir 449

20 CHOŁKO Tadeusz 1 043

21 JAKACKI Tomasz 329

22 JĘDZUL Joanna 223

23 KAŹMIERCZAK Małgorzata 248

24 ZARZECKI Michał 314

25 KARCZEWSKA Małgorzata 444

26 RYKOWSKI Grzegorz 147

27 PRZYBYLAK Irena Zofia 194

28 JANOWSKI Mikołaj 2 045

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ  - 47 342 (9,09%)

1 KRUTUL Paweł 13 455

2 KUSZNIERUK Piotr 8 293

3 ROSIŃSKA Katarzyna Ewa 5 280

4 PROKOPIUK Seweryn 1 189

5 MAŃCZUK Tomasz 868

6 BOROWIK Janusz 1 400

7 REMBISZEWSKA Justyna 944

8 MURAWKO Elżbieta 703

9 ARASIMOWICZ Renata 388

10 CZERNIAWSKA Izabela Teresa 793

11 DEONIZIAK Joanna Grażyna 986

12 POPŁAWSKI Jakub 533

13 BIRGIEL Marcin 487

14 MATWIEJCZUK Jolanta Gertruda 449

15 ŚNIADACH Mieczysław 535

16 JANOSZKA Grzegorz Jan 174

17 SKOWROŃSKI Adrian 225

18 MIRONOWICZ Mikołaj 909

19 ARTYSIEWICZ Michalina Daria 184

20 ANDRUKIEWICZ Aleksandra Julia 367

21 KRAWCZYK Anna Małgorzata 223

22 JANICKI Dariusz Jerzy 289

23 OSIEJEWSKI Jakub 69

24 WYSOCKA Kamila Maria 287

25 JASIONEK Anna 184

26 DROBEK Grzegorz 161

27 SIELAWA Magdalena 326

28 KORONKIEWICZ Wojciech Janusz 7 641

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 36 207 (6,96%)

1 WINNICKI Robert Artur 22 639 

2 KIEŁCZEWSKI Adam 1 772

3 KRASOWSKI Krzysztof 1 723

4 NICEWICZ Stanisław 971

5 MAJEWSKA Barbara 915

6 JABŁOŃSKI Krzysztof 809

7 GONTARSKA Marzanna 508

8 BIELAWSKI Wiesław Henryk 262

9 DANILUK Jolanta 580

10 KOŁOSOWSKA Katarzyna 317

11 DZIEDZIC Zenon 365

12 PROKOPOWICZ Paweł 376

13 KOŁAKOWSKI Adam 510

14 ZAJKO Katarzyna 565

15 ROKICKI Mariusz 287

16 IWANOWSKA Adrianna 190

17 WAIS Michał Eugeniusz 135

18 GRABOWSKA Monika 287

19 SADOWSKI Jakub Andrzej 283

20 BARANOWSKI Hubert 336

21 PRZANOWSKA Izabela 141

22 LEWONIEWSKI Marcin 150

23 PROKOPOWICZ Anna Katarzyna 212

24 KARWOWSKI Łukasz 276

25 JĘDRZEJEWSKI Andrzej Tomasz 110

26 KOSSAKOWSKI Mariusz 390

27 ZABOROWSKA Karina 195

28 STYPKA Maciej 903

cz
pon, 14 października 2019 14:02
Data ostatniej edycji: wt, 15 października 2019 06:28:36

 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę