Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Senatorem będzie Marek Komorowski

Marek Komorowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrywa niedzielne wybory do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Po przeliczeniu danych ze wszystkich lokali wyborczych ma ponad 111 tysięcy głosów poparcia, a główny kontrkandydat Zenon Białobrzeski niespełna 60 tysięcy.

O mandat senatorski, w okręgu obejmującym Łomżę i Suwałki oraz powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski, ubiegało się trzech kandydatów. Byli to Marek Adam Komorowski z PiS, Zenon Henryk Białobrzeski z PSL i Janusz Wasilewski z KWW „Kukiz15 do Senatu”. 

Z opublikowanych przez PKW danych, po przeliczeniu głosów oddanych we wszystkich lokalach wyborczych w okręgu, zdecydowanie wygrywa kandydat PiS. Marka Komorowskiego poparło 111 tysięcy 737 osób czyli 58,17% wyborców. 

Zenon Białobrzeski zebrał 58 887 głosów czyli poparcie 30,66% wyborców, a Janusz Wasilewski 21 465 głosów, czyli 11,17% poparcia.

Marek Komorowski to pochodzący z Zambrowa radca prawny od wielu lat związany i samorządem z PiS. Od  kilku kadencji zasiada w sejmiku województwa podlaskiego. W obecnej kadencji jest jego wiceprzewodniczącym. 

Po objęciu mandatu senatorskiego jego miejsce w Sejmiku województwa powinien zająć Piotr Modzelewski z Łomży, który w tych wyborach, bez powodzenia, ubiegał się o mandat poselski.

cz
pon, 14 października 2019 11:53
Data ostatniej edycji: pon, 14 października 2019 14:29:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę