Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

EtnoLekcja w Pniewie

Był chodzony, stara baba, ojra i łysy. Ponad 70 osób przyszło na pierwszą #EtnoLekcję w ramach #FolkowejEdukacji zorganizowaną przez Projekt Artystyczny Meandry.

Podczas #Etnolekcji mieszkańcy gminy Łomża mieli okazję spróbować swoich sił w wielu animacjach tanecznych bazujących na najbardziej charakterystycznych tańcach z regionu Podlaskiego i Kurpiowskiego. Był chodzony, stara baba, ojra i łysy. Oprócz próby swoich sił w tańcu, uczestnicy warsztatów mogli zmierzyć się ze sztuką tworzenia kwiatków z bibuły, różnych wycinanek kurpiowskich, a nawet mogli poznać podstawy haftu. Warsztaty odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Pniewie.

Głównym celem Folkowej Edukacji jest edukowanie i włączanie społeczności lokalnej w działania o charakterze kulturowym, które polegają na upowszechnianiu wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze lokalnej, związanej z folklorem i nie tylko.

W najbliższym czasie będzie można jeszcze uczestniczyć w bezpłatnych #EtnoLekcjach, które odbędą się 21 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie oraz 28 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy.

Działania są finansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę