Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Objawienie Pana Jezusa i Matki Bożej w Ostrożnem są... „prywatnym doświadczeniem”

Główne zdjęcie
s. Czesława Polak (fot. YouTube)

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał specjalne oświadczeni dotyczące wydarzeń w Ostrożnem na terenie parafii Szumowo. Tam Pan Jezus i Matka Boża mieli objawić się Czesławie Polak. Ostatnio ogłosiła, że zmarła, a Pan Jezus wskrzesił ją do życia. Teraz biskup Janusz Stepnowski odnosząc się do tej wypowiedzi oznajmił, że „jest nieprawdziwa”. - Nie ma żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej śmierć pani Czesławy – napisał biskup w oświadczeniu, w którym czytamy także, że „wizje Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, o których mówi pani Czesława, są jej prywatnym doświadczeniem, niepotwierdzonym przez Kościół”.

Czesława Polak twierdzi, że 30 lipca 1984 r. w doświadczyła objawienia Jezusa Chrystusa. W miejscu objawienia stanęła kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. 6. grudnia 1992 r. widziała Matkę Bożą, zdążającą do kaplicy. Z biegiem lat niewielka kapliczka stała się miejscem kultu, do którego udają się rzesze wiernych, także by spotkać siostrę Czesławę Polak. Ta opowiada o objawienia, a w ostatnio także o tym, że zmarła i Pan Jezus wskrzesił ją do życia. 

W związku z tą wypowiedzią  Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał specjalne oświadczenie:

Czcigodni Kapłani, Drodzy Wierni!
Ze względu na coraz częstsze pytania i wątpliwości dotyczące wydarzeń w Ostrożnem, parafia Szumowo, Diecezja Łomżyńska, przekazuję do publicznej wiadomości następujące informacje:
- Pani Czesława Polak jest osobą świecką, która dnia 30 czerwca 2000 roku na ręce ówczesnego Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka i za jego zgodą złożyła prywatny ślub czystości oraz uzyskała zgodę na noszenie habitu, jako znaku szczególnego osobistego oddania się Panu Bogu.

- Wizje Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, o których mówi pani Czesława, są jej prywatnym doświadczeniem, niepotwierdzonym przez Kościół. Według relacji pani Czesławy wizje te nadal trwają, co stanowi zasadniczą trudność w ich analizie i ocenie.

- Informacja przekazywana przez internetowy serwis video, oparta na słowach pani Czesławy, o jej śmierci i wskrzeszeniu do życia, jest nieprawdziwa. Nie ma żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej śmierć pani Czesławy.

- Stolica Apostolska nigdy nie odnosiła się do wydarzeń w Ostrożnem, ani do osoby pani Czesławy. Nie wydała też żadnego dokumentu wyrażającego zgodę na jej życie pustelnicze.

- Książka „Serce w Serce” autorstwa Grzegorza Kasjaniuka nie uzyskała imprimatur Kościoła, a jej treść nie była konsultowana ani ze mną, ani z Łomżyńską Kurią Diecezjalną. Tym samym publikacja ta nie jest i nie może być „dokumentem” potwierdzającym prawdziwość wydarzeń.

- Ostrożne, ze względu na licznych wiernych tam udających się, jest i pozostanie szczególnym miejscem modlitwy, a obecność duchowieństwa w Ostrożnem motywowana jest opieką duszpasterską nad wiernymi, a nie wizjami pani Czesławy.

Łomża, 22 sierpnia 2019 r. 
+Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę