Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Startuje nabór do szkół średnich

Od dziś uczniowie kończący klasę III gimnazjum i VIII szkół podstawowych mają czas na złożenie wniosku o przyjecie do odpowiednio szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły ponadpodstawowej. W tym nowym roku szkolnym 2019/2020 do szkół średnich wejdą dwa roczniki dzieci urodzonych w latach 2003 i 2004. W Łomży każdy z nich może zapisać się do nie więcej niż trzech szkół.

Kumulacja roczników w szkołach średnich w Polsce to efekt reformy edukacji likwidującej gimnazja i przywracającej ośmioklasowe szkoły podstawowe. W nowym roku szkolnym w liceach ogólnokształcących czy technikach pierwszoklasiści po gimnazjach i podstawówkach będą uczyć się w oddzielnych klasach realizując inne programy nauki. Jeszcze w styczniu dyrektorzy łomżyńskich szkół średnich zapewniali, że nie będzie z tym większych problemów. Zobacz: Nabór 2019. Dyrektorzy liceów i techników spokojni o przyszłość

W poniedziałek 13 maja oficjalnie ruszyła rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Wniosek o przyjęcie wypełnia się i składa w formie elektronicznej za pośrednictwem strony https://nabor.pcss.pl/lomza, a następnie wydrukowany i podpisany wniosek składa się w formie papierowej w szkole pierwszego wyboru. Według danych w systemie dla uczniów kończących gimnazja przygotowano w Łomży 1617 miejsc, a dla uczniów kończących podstawówkę 1537 miejsc w szkołach średnich. Na złożenie wniosku jest czas do 18 czerwca 2019 r. 

Zarówno uczniowie kończący ostatnią klasę gimnazjów, jak i uczniowie kończący podstawówkę mogą zgłosić się maksymalnie do trzech szkół średnich, przy czym sami wskazują szkołę pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Możliwe jest wybranie dowolnej liczby oddziałów klas I prowadzonych w tych trzech wybranych szkołach, które zgodnie z wyborem kandydata są umieszczane na liście preferencji o ustalonej przez niego kolejności. To do której z nich zostaną przyjęci, będzie zależało od konkurencji i wyników egzaminów, a ewentulanie także stopni na świadectwach ukończenia szkoły i... niepełnosprawności.

W pierwszej kolejności do szkół średnich będą przyjmowani laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim. Pierwsze listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych szkół mają być wywieszone 5., a ostateczne 12. lipca.  

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę