Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Okulary przeciwsłoneczne. Poznaj ich historię

W świecie mody niewiele dodatków doczekało się tak kultowego statusu, jak produkowane przez Ray-Ban okulary przeciwsłoneczne. Warto poznać historię zarówno tego modelu, jak i innych marek.

  1. Historia okularów przeciwsłonecznych

  2. Ray-Ban: okulary, które stały się ikoną

  3. Okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana

Okulary przeciwsłoneczne to funkcjonalny i stylowy dodatek. Chronią oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, zapobiegają oślepianiu przez różne źródła światła i zapewniają swego rodzaju prywatność w przestrzeni publicznej. Poza tym, odpowiednio dobrane, świetnie wyglądają, podkreślając walory danej kreacji i pozwalając właścicielowi lub właścicielce na wyrażenie swojej osobowości. Nic więc dziwnego, że ich historia jest niezwykle bogata, a okulary przeciwsłoneczne Ralph Lauren i wielu innych producentów uchodzą dziś z kultowe modele.

Historia okularów przeciwsłonecznych

Historia okularów przeciwsłonecznych w formie, w której znamy je dziś, rozpoczyna się pod koniec lat dwudziestych XX wieku, kiedy Sam Foster rozpoczął produkcję pierwszego modelu i sprzedawał je plażowiczom spędzającym czas na wybrzeżu Atlantic City. Oczywiście sam koncept był już znany dużo wcześniej, bo dla ochrony oczu ciemne szkła w goglach lekarze stosowali już półtora wieku wcześniej. Pomysł Fostera szybko przypadł klientom do gustu, a prawdziwy wybuch ich popularności przyniosło sfotografowanie w nich aktorki Katherine Hepburn podczas przechadzki po Hollywood Boulevard.

Ray-Ban: okulary, które stały się ikoną

Jeden z najsłynniejszych modeli to stworzone przez Ray-Ban okulary Aviator. Ich początków należy upatrywać w motoryzacji i lotnictwie. We wczesnych maszynach dużym problemem był wiatr wiejący w oczy kierowcom i pilotom. By wyeliminować ten problem, stworzono okulary, które zasłaniały dużą część twarzy, w tym przede wszystkim okolice oczu. Model ten opracowano w 1936, a kilka lat później trafił on na rynek pod marką, którą znamy dziś wszyscy. Oczywiście firma Ray-Ban znana jest także z innych okularów – w tym równie kultowych Wayfarer.

Okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana

Poruszając ten temat, koniecznie należy też wspomnieć okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana. To marka, która dla wielu z nas stała się symbolem stylu i elegancji. Takie właśnie są projektowane przez nią okulary. Chętnie wybierają je osoby z pierwszych stron gazet, choć mają swoich wiernych użytkowników także wśród „zwykłych” ludzi. Okulary Dolce&Gabbana to ikona włoskiego designu i świetnie wyglądają przede wszystkim w połączeniu z nieco ekstrawaganckim kreacjami.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę