Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 04 października 2022 napisz DONOS@

„Wiosna” Biedronia zbiera podpisy pod listami „in blanco”

Paweł Krutul i Janusz Borowik z Białegostoku, wraz ze wsparciem kilku innych osób także spoza Łomży w piątkowe południe na Starym Rynku zachęcali mieszkańców Łomży do podpisywania list poparcia kandydatów partii „Wiosna” Roberta Biedronia w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Póki co listy są puste. „Jedynki” mają być ogłoszone jutro, w reszta kandydatów jeszcze później...

Paweł Krutul i Janusz Borowik zbierają podpisy poparcia pod pustymi listami "Wiosny" do Parlamentu Europejskiego
Paweł Krutul i Janusz Borowik zbierają podpisy poparcia pod pustymi listami "Wiosny" do Parlamentu Europejskiego

Obecni w piątek na Starym Rynku w Łomży działacze partii Roberta Biedronia z Białegostoku zapewniają, że w Łomży też są członkowie „Wiosny”. To, że nie było ich na konferencji prasowej tłumaczono tym, że to „akcja objazdowa” i dziś jeszcze jej uczestnicy pojadą do Suwałk. Janusz Borowik dodawał, że kiedyś, przez dwa lata mieszkał i uczył się w Łomży.
Stojąc przed obiektywami aparatów i kamer białostoccy działacze „Wiosny” przekonywali, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego „nie są mało ważne” i że „będą skutkowały na 30 lat”. Jak przekonywano w tych wyborach mamy decydować czy Europa będzie „konserwatywna czy progresywna” i „o koalicji z Viktorem Orbanem”. Nie chcieli ujawnić kto będzie na listach „Wiosny” do PE, a o tym czy będzie kandydat z Łomży mamy przekonać się być może już jutro, gdy Robert Biedroń w Warszawie będzie ogłaszał „jedynki” w 13. okręgach wyborczych. 

Niechlubna przeszłość?
Paweł Krutul, którzy przedstawił się jako regionalny szef sztabu wyborczego „Wiosny” w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jako jedyny z goszczących w Łomży przyznawał się do politycznej przeszłości. Mówił, że w latach 2015-2017 był wiceprzewodniczącym Nowoczesnej w województwie, ale pominął fakt „udziału” w Platformie Obywatelskiej. To właśnie do PO przeszedł z Nowoczesnej w maju 2017 roku. Po tym przez blisko rok był pracownikiem Biura Poselskiego Roberta Tyszkiewicza, szefa wojewódzkich statur PO.

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę