Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 października 2022 napisz DONOS@

W poniedziałek startuje nabór do zerówek

Od poniedziałku rusza procedura naboru do miejskich przedszkoli i zerówek w szkołach podstawowych. W lutym władze miasta chcą przeprowadzić nabór do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, a nabór do prawdziwych przedszkoli ruszy w marcu.

harmonogram naboru do łomżyńskich przedszkoli i szkolnych zerówek
harmonogram naboru do łomżyńskich przedszkoli i szkolnych zerówek

W miejskim BIP opublikowano zarządzenie prezydenta wyznaczające harmonogram rekrutacji. Nosi ono dzisiejszą datę, a pierwszy termin z harmonogramu to 4 luty 2019 r.  Tego dnia rusza tygodniowy termin w którym rodzice dzieci 5-letnich już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych mogą składać deklaracje o pozostawieniu dziecka na kolejny rok w szkolnej „zerówce”. 
Od 12 lutego do szkolnych zerówek do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych dzieci będą mogli zapisywać wszyscy inni chętni. Ostateczne listy przyjętych dzieci do tych placówek mają być ogłoszone 1 marca 2019 roku. 
4 marca rozpocznie się zaś procedura naboru do miejskich przedszkoli.   Także w tym wypadku najpierw – przez tydzień – będą przyjmowane deklaracje od rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko nadal uczęszczało do tego przedszkola. W kolejnym tygodniu rozpocznie się „otwarty” dla wszystkich nabór na wolne miejsce w przedszkolach. Cała procedura ma trwać aż do pierwszych dni kwietnia. 

W Łomży od lat brakuje miejsc w miejskich przedszkolach. Zgodnie z prawem samorząd ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu dla każdego dziecka w wieku od 3 do 6 lat.  Sytuację w mieście poprawiło odtworzenie przed kilku laty „zerówek” w szkołach podstawowych, ale i tak rekrutacja do przedszkoli jest powodem stresu dla wielu rodziców małych dzieci.

zobacz: NIK alarmuje – Łomża ma za mało przedszkoli

220810024636.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę