Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

„Jedynka” czeka na czystą wodę w kuchni i stołówce

Główne zdjęcie
Dyrektor „jedynki” Krystyna Kamińska 26 października prezentowała nową kuchnię poseł Bernadecie Krynickiej i prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, którzy przyjechali do szkoły na oficjalne otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego „pionu żywieniowego”

- Nowoczesna stołówka w naszej szkole nie została jeszcze oddana do użytku, ponieważ okazało się, że woda w kranach ma niedobre właściwości do użytkowania w celach spożywczych – mówi Krystyna Kamińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, gdzie w piątek 2 tygodnie temu otwarto po remoncie za 1 mln 200 tys. zł kuchnię ze stołówką, mogące wyżywić 350 uczniów. - Dzień po uroczystościach wykonawca prac remontowych przywiózł panią z sanepidu, która pobrała próbkę wody. Po przebadaniu w laboratorium okazało się, że woda ta nie ma odpowiedniej jakości.

Pracownica sanepidu słabe właściwości bio- i fizykochemiczne wody tłumaczyła - prawdopodobnie położeniem w pionie żywieniowym nowych rur i poradziła wypuszczenie przez nie większej ilości wody, aby spływająca intensywnie ciecz przepłukała od środka instalację wodociągową. Po takich zabiegach pobrano próbki wody do zbadania właściwości w laboratorium. - Jeśli jakość wody okaże się odpowiednia do celów spożywczych, to od razu zgłosimy kuchnię i stołówkę do odbioru przez sanepid – zapowiada dyrektor SP nr 1 Krystyna Kamińska. - Wszystkie inne wymogi wypełniliśmy.

Dyrektor Kamińska jest przekonana, że gdyby nie tak nieoczekiwane odkrycie dużego pogorszenia jakości wody w nowych rurach pionu żywieniowego, uczniowie „Jedynki” mogliby jeść w tygodniu przed Świętem Niepodległości pierwsze ciepłe posiłki w szkole. - Czekamy na wyniki z drugiego badania wody – podsumowuje optymistycznie. - Jeżeli będą dopuszczające do użytku, możemy do gotowania i serwowania obiadów przystąpić od wtorku po świętowaniu odzyskania Niepodległości. Mamy zaplanowane dostawy produktów i przygotowaną do przyrządzania dań profesjonalną kadrę. Do tej pory Bursa Szkolna nr 1 robiła nam dobre, smaczne, pożywne i duże porcje obiadowe, za co jako dyrektor jestem bardzo wdzięczna. Wkrótce my też u siebie będziemy gotować równie dobrze.

Mirosław R. Derewońko

zobacz: Z późnego Gierka w HACCP

 

Foto: Dyrektor „jedynki” Krystyna Kamińska 26 października prezentowała nową kuchnię poseł Bernadecie  Krynickiej i prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, którzy przyjechali do szkoły na oficjalne otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego „pionu żywieniowego”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Nowa kuchnia w SP nr 1 czeka na czystą wodę

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę