Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Z późnego Gierka w HACCP

Ponad 350 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży w listopadzie będzie mogło jeść posiłki w szkole. „Trochę” później niż planowano zakończył się remont „pionu żywieniowego”, czyli kuchni i szkolnej stołówki. Na prace wydano ponad 1,2 mln zł. - Marzenie wielu dyrektorów i spełnienie oczekiwań społeczności szkoły – mówi o nowej kuchni dyrektor „jedynki” Krystyna Kamińska.

Oficjalne otwarcie „pionu żywieniowego” w PS nr 1 odbyło się w piątek. Co prawda posiłki jeszcze nie są tu gotowane - będą wydawane uczniom dopiero po wyborach 4 listopada, ale teraz już z udziałem m.in. prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i poseł Bernadety Krynickiej przecięto biało-czerwoną wstęgę, a gruntownie wyremontowane kuchenne pomieszczenia i ich nowe wyposażenie poświęcił ksiądz Jerzy Abramowicz. SP nr 1 jest „nową” podstawówką w Łomży, która powstała po ostatniej reformie oświaty. Wcześniej działało tu Publiczne Gimnazjum nr 1, w którym obiadów nie serwowano.  

Było jak za późnego Gierka
Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży i Krzysztof Święcki, naczelnik wydziału inwestycji UM Łomża wspominali, że gdy weszli do tych pomieszczeń kilka miesięcy temu wyglądało to strasznie.  Teraz jest ładnie i nowocześnie. Naczelnik podkreśla, że spełnione są tu wszelkie wymagania systemu kontroli HACCP, a zainstalowane urządzenia są tak wydajne, że posiłki w szkole mogliby otrzymywać nawet wszyscy uczniowie, gdyby była taka potrzeba. 
Dyrektor „jedynki” Krystyna Kamińska dziękowała władzom miasta – prezydentowi i radnym, że „ze zrozumieniem podeszły do obowiązku zapewnienie wyżywienia” i  „pomogły nam zorganizować nasz obowiązek”. Remont „pionu żywieniowego” podstawówki kosztował ponad 1 mln 200 tys. zł i w całości były to środku budżetu miasta. Wskazywała także, że „jedynce” w pod potrzeby uczniów najmłodszych klas podstawówki wyremontowano sale lekcyjne w segmencie A szkoły oraz zaplecze sportowe. Na te prace wydatkowano w sumie ok. 1,15 mln zł. Niestety potrzeby remontowe nadal są jeszcze bardzo duże. Dyrektor jako najpilniejsze wskazuje remonty segmentów B i C, wymianę posadzek czy remonty szatni.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Krystyna Kamińska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży
Foto:
Foto:
Foto: ks. Jerzy Abramowicz
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 26 października 2018 16:03
Data ostatniej edycji: pt, 26 października 2018 16:15:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę