Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Nowa sala gimnastyczna „siódemki” czeka na... strażaków?

Główne zdjęcie
Nowa sala gimnastyczna SP 7

Nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży jest już ukończona, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom władzom miasta nie udało się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego uzyskać decyzji o pozwoleniu na jej użytkowanie. Grzegorz Daniluk z ratusza tłumaczy, że „w obiekcie nie stwierdzono żadnych uchybień i wad uniemożliwiających jego odbiór”, ale „nie mamy jeszcze opinii Państwowej Straży Pożarnej”. Strażacy mówią zaś, że „czekają na możliwość oceny całości zagadnienia”.

Nowa sala gimnastyczna SP 7
Nowa sala gimnastyczna SP 7

Prace przy budowie długo wyczekiwanej, nowoczesnej i dużej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży rozpoczęły się przed ubiegłorocznymi wakacjami. Salę za ponad 7,6 mln zł zbudowała białostocka firma MK BUD. Do budowy nowej sali sportowej miastu dołożyło się Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przyznało na ten cel dotację w wysokości nieco ponad 2,4 mln tys. zł, oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczając na to ok. 500 tys. zł. Miejscy urzędnicy, według zapewnień Daniluka, obiekt bez uchybień i wad odebrali 15 sierpnia. 
- Przed przystąpieniem do użytkowania należy uzyskać decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, która wydawana jest po wcześniejszym zasięgnięciu opinii Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego – podaje urzędnik przyznając, że „na chwilę obecną nie mamy jeszcze opinii Państwowej Straży Pożarnej”. Według Daniluka ma ona prowadzić swoje czynności do połowy przyszłego tygodnia. - Przy założeniu, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przystąpi niezwłocznie do czynności kontrolnych decyzja na użytkowanie może być wydana jeszcze w przyszłym tygodniu – zaznacza.
Pytany o to brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży potwierdza, choć tłumaczy, że „to tematyka trochę bardziej skomplikowana”. - Ze względu na brak możliwości oceny całości zagadnienia odstąpiono od oceny – mówi. 
Komendant Wilczyński potwierdza też, że strażacy powrócą do „siódemki” w terminie późniejszym.   

Tak więc PINB czeka na opinię strażaków, strażacy czekają na możliwość oceny całości zagadnienia, a uczniowie z „siódemki” w oczekiwaniu na nową salę gimnastyczną rozpoczęcie roku szkolnego mają zaplanowane na szkolnym boisku. Sytuacja trochę się skomplikuje w razie niepogody. Wówczas na holu 2 piętra, gdzie ostatnio odbywały się szkolne uroczystości, nie zmieszczą się uczniowie wszystkich klas, więc część od razu po spotkaniu z wychowawcami w salach lekcyjnych pójdzie do domów.  

zobacz: Sala „siódemki” prawie gotowa

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę