Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Sala „siódemki” prawie gotowa

- W przyszłym tygodniu planujemy dokonanie odbioru, a do końca sierpnia uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu – mówi Krzysztof Święcki, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego. To oznacza, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły podstawowej nr 7 do dyspozycji będą mieli nową i dużą salę gimnastyczną. Prace przy jej budowie rozpoczęły przed ubiegłorocznymi wakacjami. Za ponad 7,6 mln zł zbudowała ją białostocka firma MK BUD, której pracownicy już tylko „dopieszczają” nowy budynek.

W piątek w nowej sali sportowej „konferencję prasową” zorganizował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Nie było na niej dyrekcji szkoły, a prezydent tłumaczył, iż to jest jego konferencja prasowa, a oficjalne otwarcie ma być na początku września. Tradycyjnie już prezydent nie chciał odpowiadać na pytania np. dotyczące jego startu w jesiennych wyborach samorządowych. Mówił, że ogłosi to w odpowiednim czasie, ale nie chciał sprecyzować nawet kiedy ten czas będzie.
Nim można było pytać, prezydent przez dłuższą chwilę opowiadał jak to zależy mu na rozwoju edukacji w mieście i budowie obiektów sportowych. Mówił, że w sumie na ten cel w tej kadencji samorządu wydano 28 mln zł. Odnosząc się do budowy sali przy SP 7 prezydent wspominał, że zarzucano mu, iż w budżecie miasta na 2016 rok na jej budowę przeznaczył tylko 100 tys. zł, ale najwyraźniej zapomniał, że on do projektu budżetu tę inwestycję wprowadził dopiero po presją społeczności szkoły i radnych miejskich. (zobacz: A kiedyż to „Siódemka” doczeka się hali sportowej...)
Prezydent mówił, że w planach ma budowy hal sportowych przy SP nr 5 i SP nr 2, a w późniejszym okresie także przy SP nr 4. Podsumowywał też, że w Łomży buduje się jedną halę sportową na kadencję. W poprzedniej powstała hala przy II LO, a w tej hala przy SP 7. 

Zbudowana sala gimnastyczna z zapleczem przy SP nr 7 w Łomży, została zaprojektowana jako obiekt samodzielny, powiązany funkcjonalnie z istniejącą szkołą. Sala spełnia funkcję zaplecza sportowego szkoły z możliwością przeprowadzenia zawodów na poziomie wojewódzkim. Na jej sztucznym parkiecie można grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenis oraz prowadzić zajęcia ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych.
Białostocka firma MK BUD przetarg na jej budowę wygrała oferując wykonanie zadania za 7 mln 620 tys. 780 złotych. Do budowy nowej sali sportowej miastu dołożyło się Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przyznało na ten cel dotację w wysokości nieco ponad 2,4 mln tys. zł, oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczając na to ok. 500 tys. zł.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę