Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.um.lomza.pl

Przedstawiciele Komisji Europejskiej Sekcji d/s Rozwoju Lokalnego z projektem RENCOM w Łomży

RENCOM jest to wspomaganie procesów regionalnego uczenia się w środowisku konkurencyjnym: regionalny społeczno – ekonomiczny i kulturalny rozwój w trzech państwach kandydujących do Unii Europejskiej i trzech krajach członkowskich. Projekt finansowany jest przez Komisje Europejską w kontekście Programu Docelowych Badań Społeczno – Ekonomicznych (tzw. V Zespół „Doskonalenie Potencjału Badań Humanistycznych i Podstawowej Wiedzy Społeczno – Ekonomicznej”). Celem programu jest opracowanie projektu wspomagania rozwoju społeczno – ekonomicznego i kulturalnego na poziomie tzw. podregionów.

Ten projekt zostanie opracowany na podstawie analizy dwóch podregionów uznanych za modelowe z każdego kraju objętego badaniami. Z jednej strony są to regiony przemysłowe lub poprzemysłowe i tzw. podregiony „zielone”, które mogą rozwijać się dzięki turystyce, rolnictwu i ekologii. W Polsce za wzorcowy region „zielony” uznano Łomżyńskie, czyli obecne powiaty dawnego województwa łomżyńskiego.

Co pół roku odbywa się robocza konferencja za każdym razem w innym kraju kandydackim. W dniach 1-4 kwietnia konferencja ta odbyła się w Polsce. 3 kwietnia przedstawiciele RENCOM spotkali się z władzami Miasta Łomża z którymi dyskutowali na tematy dotyczące problemów regionu oraz jego walorów przyrodniczo – kulturalno – gospodarczych. Urzędnicy Komisji Europejskiej, Sekcji d/s Rozwoju Lokalnego oprócz oficjalnego spotkania z władzami Miasta zwiedzili Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie (gdzie zjedli kurpiowski obiad), łomżyńską Katedrę, Centrum Katolickie, podziwiali widoki rozciągające się z góry Królowej Bony oraz zwiedzili i zapoznali się z funkcjonowaniem Browaru Łomża. Na zakończenie wizyty w Łomży odbyło się spotkanie wewnętrzne RENCOM w WSZiP im. B. Jańskiego w Łomży. W konferencji udział wzięli: Bernardo Campus i Fernando Ruino z Portugalii, Jurgen Voigt z Niemiec, Jan De Schampheleire i Jacques Vilrokx z Belgii, Szablocs Eros i Anna Probald z Węgier, Krastyo Petkov i Tzwetanka Nikolova z Bułgarii, Alojzy Nowak, Tomasz Ochinowski i Waldemar Grzywacz z Polski oraz Jos Janssens i Silnia Durmeier jako przedstawiciele Komisji Europejskiej. Cały czas gościom towarzyszył prezydent Jerzy Brzeziński.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę