Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Świąteczny koncert młodych wokalistów

– Inni mają teraz gonitwę w sklepach i wystają w kolejkach, a my tu sobie spokojnie siedzimy i śpiewamy kolędy w ten przedświąteczny czas! – mówiła Magda Sinoff podczas koncertu „My się zimy nie boimy”. Podopiecznych instruktorki Studia Wokalnego eMDeK wsparli w jego trakcie uczniowie klasy III C Katarzyny Łebkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 7, tworząc na finał zgrany, kolędowy chór. Najmłodsza solistka koncertu liczyła zaledwie 5,5 roku, na scenie zaprezentował się też juniorski skład eMDeKu, grupa Kidsy.

Jeśli ktoś odczuwał niedosyt po krótkich występach utalentowanych wokalnie dzieci i młodzieży z MDK-DŚT podczas miejskiej Wigilii, to czwartkowy koncert okazał się wystarczającą rekompensatą. W sali MDK na parterze wystąpiło kilka grup wiekowych podopiecznych Magdy Sinoff: od Kidsów z najmłodszą w ich gronie, 5,5 letnią Gabrysią, poprzez starsze dzieci, aż do gimnazjalistek, prezentując się z bardzo dobrej strony. 
– To dzieci, które chodzą do mnie na zajęcia od połowy września – mówi Magda Sinoff. – Było ich znacznie więcej, ale dzisiaj zdecydowali się wystąpić ci najlepsi. Część jeszcze czeka na debiut i swój pierwszy kontakt ze słuchaczem, śpiewając, póki co, tylko na próbach.
Dla części wykonawców był to również pierwszy występ na profesjonalnej scenie z oświetleniem i nagłośnieniem, ale poradzili sobie z tremą, pewnie śpiewając piosenki dziecięce i familijne, jak choćby „Puszek-Okruszek”, „Mała, smutna królewna”, „Żyj do przodu” czy „Hop w Nowy Rok”.
– Jeśli chodzi o repertuar to jest z czego wybierać – mówi Magda Sinoff. – Staram się też urozmaicać opracowania, dobierać nowe podkłady, żeby te piosenki były ciekawe dla dzieci, tym bardziej, że mam w grupie sporą rozpiętość wiekową 
Potwierdziła to druga część koncertu, już z typowo świąteczno-kolędowym repertuarem. 
Dla starszych dziewcząt, Zosi oraz Kingi, Magda Sinoff przygotowała bowiem „Gdy się Chrystus rodzi” w rytmie rumby i w jazzowej aranżacji oraz balladową „Wigilię dla wędrowca”. 
Efektownie brzmiały też podkłady innych piosenek, śpiewanych również przez uczniów Katarzyny Łebkowskiej, prezentujących dodatkowo wiersze o tematyce świątecznej i zimowej.
Po „Sannie” Gabrysi oraz „Hej kolęda” Olka z towarzyszeniem Kidsów na scenie pojawili się niemal wszyscy uczestnicy koncertu, wykonując zespołowo, a momentami również z wokalnym wsparciem publiczności,  kolędy „Gore gwiazda Jezusowi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem” i  na bis „Zła zima” do słów Marii Konopnickiej. 
– Zależy mi na tym, żeby tradycja takiego śpiewania na żywo nie zaginęła – podkreśla Magda Sinoff. – Część z tych dzieci śpiewała już na miejskiej Wigilii i uznałam, że warto przygotować taki dłuższy, świąteczny koncert. Taki występ to jest już jednak taka wisienka na torcie, bo wcześniej są ćwiczenia, wskazówki, nawet prośby, a dziecko wszystko musi przyswoić. Myślę jednak, że dzisiaj dzieci pokazały się z naprawdę dobrej strony!
Po świąteczno-noworocznej przerwie Studio Wokalne eMDeK nie zaprzestanie koncertów.
– Już 6. stycznia zapraszamy słuchaczy na wieczorny koncert z okazji święta Trzech Króli – zapowiada Magda Sinoff. – W kościele Krzyża Świętego wykonamy wtedy swój program kolędowy. W połowie miesiąca odbędzie się nasz tradycyjny koncert „Gwiazdka z nieba”, a 21. stycznia zaśpiewamy w katedrze, razem z różnymi artystami łomżyńskiej sceny. 

Wojciech Chamryk

Zdjęcia: MDK-DŚT/Marcin Kossakowski

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę