Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mistrzowie świata w tańcu

Główne zdjęcie
tancerze BK Step

Tytuły Mistrzów Świata dla Szymona Dmocha w kategorii break dance solo do lat 11 oraz Jeremiasza Cieniewicza i Ali Bojarskiej w kategorii duety juniors 12-15 lat to najcenniejsze z trofeów zdobytych przez tancerzy z łomżyńskiego Studia B.K. Step podczas World Dance Championship federacji WADF. W tym roku największe wydarzenie World Artistic Dance Federation odbyło się w Libercu w Czechach.

Jak przekazuje Marek Kisiel, twórca Studia B.K. Step, w mistrzostwach rywalizowali zawodnicy z: Białorusi, Belgii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Kazachstanu, Korei, Litwy, Montenegro, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Włoch. Na trzech parkietach popisywali się umiejętnościami tańca w 15 kategoriach, m.in. Urban Street Dance, Jazz, Walc, Tango, Disco, Merenge, House Dance, Quickstep, Salsa, Break Dance, Locking, Bachata, Latin, Standard oraz Show case. Trenerzy z łomżyńskiego Studia B.K. Step postanowili przygotować i wystawić aż pięć grup do walki o tytuł World Championship: najmłodszą Homies Crew, C.T. Young, B.K.Kid's, B.K.Team oraz najstarszą BKSkansen. Długie, częste i wyczerpujące treningi dały owoce i zawodnicy z Łomży wielokrotnie stawali na podium. Tytuły Mistrza Świata zdobyli Szymon Dmoch w kategorii break dance solo do 11-stu lat oraz Jeremiasz Cieniewicz i Ala Bojarska w kategorii duety juniors 12-15 lat.
Wicemistrzostwo zdobyły formacje przygotowane przez Krystiana Pielocha, Adriannę Rajkowską, Marka Kisiela i Macieja Brzostowskiego: Homies Crew (w kategorii show case jouveniles), B.K.Kid’s (show case Juniors),  B.K.Team (large team youth&adults), C.T. Young (break dance juniors) oraz Konrad Rytelewski w kategorii solo break dance do lat 11 i Michał Pankowski i Piotr Pastorczyk w kategorii duety youth & adults. 
Na podium – na trzecim jego miejscu – w Libercu stawali: Oliwia Krukowska (Urban street dance solo do lat 11), Kacper Konrad Zientalski (Break dance solo powyżej 16 lat) i B.K.Skansen (Mix Aged). 
Do finału doszli również: w kategorii duety jouveniles Oliwia Krukowska i Maja Krzoska (4 miejsce, oraz Kinga Krukowska i Zuzia Broniek (5 miejsce), w kategorii urban street dance solo youth & Adults Magdalena Zubrycka (5 miejsce) oraz w kategorii Break Dance do 11 lat Bartek Błaszczyk (4 miejsce).

Wyjazd łomżyńskich tancerzy nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego oraz sponsorów: Pepees i Auto Medyk Damian Szeligowski, za które serdecznie dziękują trenerzy oraz podopieczni B.K.Step.

Foto: tancerze BK Step
Foto: Mistrzowie świata: Jeremiasz Cieniewicz i Ala Bojarska
Foto: soliści:  Konrad Rytelewski, Szymon Dmoch, Bartek Błaszczyk
Foto: B.K.Kid's i Homies Crew
Foto: B.K.Team
Foto: C.T.Young
Foto: Michał Pankowski i Piotr Pastorczyk
Foto: Duety: Oliwia Krukowska i Maja Krzoska oraz Kinga Krukowska i Zuzia Broniek
Foto: Homies Crew
Foto: Kacper Konrad Zientalski
Foto: Oliwka Krukowska

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę