poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

MPK apeluje o wnioski seniorów na bilety za darmo

- Zapraszamy jeżdżących „empekami” seniorów po 60. roku życia do jak najszybszego składania wniosków o wydanie bezpłatnego biletu, aby od 1. listopada mogli spokojnie korzystać z nowej ulgi – zachęca Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. - W granicach administracyjnych miasta mieszkańcy Łomży po 60-tce będą mogli jeździć autobusami MPK za darmo. Przypominamy, że niezbędne jest posiadanie Łomżyńskiej Karty Miejskiej ŁKM z zakodowanym elektronicznym biletem wolnej jazdy dla seniora, wydanym przez MPK. Posiadanie samej Łomżyńskiej Karty Seniora nie uprawnia do przejazdów bezpłatnych.

Kasownik w autobusie MPK
Kasownik w autobusie MPK

Dyrektor Janusz Nowakowski wyjaśnia, dlaczego zachęca do składania wniosków jak najszybciej: aby uniknąć kolejek i kilkutygodniowego oczekiwania na wydanie biletu elektronicznego, a tym samym - braku możliwości korzystania z bezpłatnych przejazdów. Wnioski o wydanie biletów elektronicznych można składać w Centrum Współdziałania Społecznego przy ulicy Farnej 1 (na rogu z Długą) oraz w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji ZB w Łomży przy ul. Spokojnej 9. 
Razem z wnioskiem o ŁKM należy dostarczyć zdjęcie (w formie papierowej do zeskanowania bądź elektronicznej na CD lub pendrivie) i potwierdzenie rozliczenia podatku od osób fizycznych za 2016 r. jako mieszkaniec Łomży. Można tego dowieść na 4 sposoby. Pierwszy to kopia pierwszej strony zeznania podatkowego z łomżyńskim adresem zamieszkania i opatrzona pieczęcią US; drugi to potwierdzenie z Urzędu Skarbowego o rozliczeniu podatku od osób fizycznych; trzeci to urzędowe potwierdzenie odbioru UPO z 1. stroną zeznania podatkowego z wygenerowanym numerem dokumentu, zgodnym z identyfikatorem UPO (w przypadku składania PIT drogą elektroniczną); czwarty sposób jest dla osób, rozliczających podatki przez zakłady pracy, ZUS lub KRUS – powinny przedstawić otrzymaną stamtąd kopię zeznania PIT 40 lub PIT 40A.
MPK ma na przygotowanie spersonalizowanej Łomżyńskiej Karty Miejskiej 14 dni, natomiast przekazanie ŁKM w miejscu złożenia wniosku – CWS lub MPK - powinno nastąpić nie później niż 21 dni od złożenia wniosku. - Prosimy o zmobilizowanie się seniorów do składania wniosków o ŁKM – apeluje dyrektor Nowakowski. - Chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas kontroli biletów: brak biletu elektronicznego ŁKM będzie skutkował mandatem. Karta Seniora nie pomoże.
Do tej pory w Łomży, liczącej około 60 000 mieszkańców, wydano ponad 3 i pół tysiąca Kart Seniora. MPK wydrukowało na razie ponad 1 100 Łomżyńskich Kart Miejskich z bezpłatnym biletem elektronicznym – większość została odebrana. Przyjmowanie wniosków o ŁKM trwa.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę