Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

MPK apeluje o wnioski seniorów na bilety za darmo

Główne zdjęcie
Kasownik w autobusie MPK

- Zapraszamy jeżdżących „empekami” seniorów po 60. roku życia do jak najszybszego składania wniosków o wydanie bezpłatnego biletu, aby od 1. listopada mogli spokojnie korzystać z nowej ulgi – zachęca Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. - W granicach administracyjnych miasta mieszkańcy Łomży po 60-tce będą mogli jeździć autobusami MPK za darmo. Przypominamy, że niezbędne jest posiadanie Łomżyńskiej Karty Miejskiej ŁKM z zakodowanym elektronicznym biletem wolnej jazdy dla seniora, wydanym przez MPK. Posiadanie samej Łomżyńskiej Karty Seniora nie uprawnia do przejazdów bezpłatnych.

Dyrektor Janusz Nowakowski wyjaśnia, dlaczego zachęca do składania wniosków jak najszybciej: aby uniknąć kolejek i kilkutygodniowego oczekiwania na wydanie biletu elektronicznego, a tym samym - braku możliwości korzystania z bezpłatnych przejazdów. Wnioski o wydanie biletów elektronicznych można składać w Centrum Współdziałania Społecznego przy ulicy Farnej 1 (na rogu z Długą) oraz w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji ZB w Łomży przy ul. Spokojnej 9. 
Razem z wnioskiem o ŁKM należy dostarczyć zdjęcie (w formie papierowej do zeskanowania bądź elektronicznej na CD lub pendrivie) i potwierdzenie rozliczenia podatku od osób fizycznych za 2016 r. jako mieszkaniec Łomży. Można tego dowieść na 4 sposoby. Pierwszy to kopia pierwszej strony zeznania podatkowego z łomżyńskim adresem zamieszkania i opatrzona pieczęcią US; drugi to potwierdzenie z Urzędu Skarbowego o rozliczeniu podatku od osób fizycznych; trzeci to urzędowe potwierdzenie odbioru UPO z 1. stroną zeznania podatkowego z wygenerowanym numerem dokumentu, zgodnym z identyfikatorem UPO (w przypadku składania PIT drogą elektroniczną); czwarty sposób jest dla osób, rozliczających podatki przez zakłady pracy, ZUS lub KRUS – powinny przedstawić otrzymaną stamtąd kopię zeznania PIT 40 lub PIT 40A.
MPK ma na przygotowanie spersonalizowanej Łomżyńskiej Karty Miejskiej 14 dni, natomiast przekazanie ŁKM w miejscu złożenia wniosku – CWS lub MPK - powinno nastąpić nie później niż 21 dni od złożenia wniosku. - Prosimy o zmobilizowanie się seniorów do składania wniosków o ŁKM – apeluje dyrektor Nowakowski. - Chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas kontroli biletów: brak biletu elektronicznego ŁKM będzie skutkował mandatem. Karta Seniora nie pomoże.
Do tej pory w Łomży, liczącej około 60 000 mieszkańców, wydano ponad 3 i pół tysiąca Kart Seniora. MPK wydrukowało na razie ponad 1 100 Łomżyńskich Kart Miejskich z bezpłatnym biletem elektronicznym – większość została odebrana. Przyjmowanie wniosków o ŁKM trwa.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę