Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Atrakcyjne powitanie wakacji

Główne zdjęcie
Fontanna na terenie dawnej strzelnicy - podczas letnich upałów cieszy się ogromną popularnością (fot. archiwum)

Pierwszy weekend wakacji zapowiada się pełen wydarzeń. Już dziś z okazji zakończenia roku szkolnego Szkoła Języków Obcych Linguo wraz z MOSiR zorganizowała dwugodzinną imprezę na dawnej Strzelnicy, w piątek oficjalnie ruszy plaża miejska przy moście majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, a w kolejnych dniach mieszkańcy Łomży będą mogli wybierać w imprezach, bo będzie ich po kilka. Niestety zabraknąć może jedynie pięknej pogody.

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW na piątek prognozują temperaturę maksymalna od 21°C do 24°C, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, a miejscami także burze z możliwymi opadami gradu.
Niestety w sobotę i niedzielę będzie tylko trochę lepiej - zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i temperatura maksymalna w granicach 22°C, ale już bez burz. Przy takiej pogodzie radość z lata może być ochłodzona, ale warto spróbować...

Jeszcze dziś na Skateparku w dawnej Strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja atrakcje - w tym gry i zabawy językowe, turniej piłki siatkowej, darmowe dmuchańce oraz watę cukrową – zapewniają Szkoła Języków Obcych Linguo wraz z MOSiR. Impreza w godz. 17:00 - 19:00.

Od piątkowego południa na miejskiej plaży przy moście na plażowiczów czekać ma świeżo usypany piasek, parasole-palmy, boisko do gry w siatkówkę, a w ramach niespodzianki dla najmłodszych dmuchańce oraz darmowe lody do 14.  Tak jak w latach ubiegłych także w tym roku plażą miejską zarządza MOSiR, a z uroków plażowania i przyjemności kąpieli w Narwi będzie można korzystać codziennie w godz. 11. - 19.

W sobotę atrakcji przybędzie. Na bulwarach przy porcie nad Narwią od będzie się Festyn na Jana Fundacji „Czas Lokalny” i „Wyścigi Pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi”. Impreza potrwa od godz. 14.00 aż do 22.00. Na mieszkańców jak zapowiadają organizatorzy czekać będzie wiele ciekawych atrakcji, przewidzianych dla każdej grupy wiekowej. Będą m.in. familijne warsztaty muzyczne Eryka Mroczko, warsztaty malowania na tkaninie, i powieście jak wygląda życie pszczół. Będzie też muzyka: Studio Wokalne „eMDeK”, FUNKASANKI (Ania Kaptór i Przemek Starachowski), recital Magdy Sinoff pt. „Dobry wieczór z polską piosenką”  oraz Kapela Miód na Serce

Także w sobotę od godz. 15. na terenie Skate Parku przy ul. Księżnej Anny odbędzie się Festyn Rodzinny SM Perspektywa z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Będzie konkurs dla dzieci w Miasteczku Ruchu Drogowego, pokazy pierwszej pomocy, sztuk walki, występy tancerzy ze studia BKStep, koncertu i zabawa z Power Dance i tercetem Muzycznym z Łomży oraz dmuchańce, lody, wata cukrowa, popcorn i pyszna grochówka z kuchni polowej od strażaków z OSP Kupiski Stare. 

W niedzielę imprez będzie jeszcze więcej. Jako pierwsza wystartuje 4 Runda Polskiej Ligi Wraków. Tym razem fani samochodów wartych nie więcej niż tysiąc złotych ścigać się będą na specjalnie przygotowanym torze na Forcie nr 3 w Piątnicy. Impreza rozpocznie się już o godz. 10. i potrwa do późnego popołudnia. 

Tego samego dnia swój Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości organizuje Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Festyn odbędzie się w na terenie Parku im. Jana Pawła II w Łomży. Start w samo południe. Będą występy: Grupy Wokalnej „eMdek”, i zespołów „Delta”, „Seniorów z wigorem”, „MAD BEE”, „Droga na Ostrołękę”, akordeonistów „My z Łomży,” oraz Bałkańska Rewia Eleny Rutkowskiej. Będą też inne atrakcje nadmuchiwane dla dzieci, lody, wata cukrowa, degustacja potraw kaukaskich i grochówka, oraz spotkania, konkursy z nagrodami i pokaz m.in. sprzętu Policji, Straży Pożarnej oraz Wojska Polskiego.

W niedzielę startują także XVII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły – uroczyste otwarcie o godz. 11. w hali sportowej II LO, ale z tej okazji na Starym Rynku od godz. 17. ma się odbywać Festyn Polonijny.

Wieczorem (od godz. 18.) na scenie Centrum Katolickiego przy ul. Sadowej BK Step Show czyli popisy kilkunastu formacji oraz wielu solistów, w tym mistrzów Polski, Europy i świata ćwiczących w Studio Tańca BKStep.
Nabyte umiejętności zaprezentują zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, szczególnie dla rodziców i dziadków, których tym samym zapraszamy serdecznie do wypełnienia widowni po brzegi – mówi twórca BKStep Marek Kisiel.

W niedzielę będzie jeszcze Łomżyńskie Targowisko Kultury, podczas którego będzie można sprzedać, kupić lub wymienić książki, filmy, gry, płyty z muzyką, gry, instrumenty, aparaty, kamery i sprzęt RTV. Targowisko w Miejskim Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 3 potrwa w godzinach 12. - 16. a udział w nim także dla handlujących jest bezpłatny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę