Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Start „Wirującej Strefy”

Rozpoczął się XV Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego „Wirująca Strefa”. W dwudniowej imprezie weźmie udział około 300 tancerzy z Polski, Białorusi i Kaliningradu. W sobotę rywalizują tancerze dorośli, niedziela upłynie na zmaganiach najmłodszych, do lat 11 i 12-15. Turniej zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ w wielu kategoriach o zwycięstwo będzie walczyć ścisła czołówka polskich tancerzy, a ich jeszcze bardziej utytułowani koledzy zasiadają w jury.

– Występują tu topowi tancerze znani z programów „Mam talent”, „Got To Dance”, „You Can Dance” czy „Jaka to melodia” i naprawdę warto zobaczyć jak tańczą na żywo! – mówi organizator turnieju Marek Kisiel.

„Wirująca Strefa” Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych w kraju, dlatego jesienią do Łomży ściągają prawdziwe rzesze miłośników nowoczesnego tańca. Są wśród nich zarówno debiutanci, często dopiero rozpoczynający swą przygodę z tańcem, jak i zawodnicy bardzo doświadczeni, mający na koncie liczne sukcesy. Wielu z nich wraca do Łomży od lat.

– Jak tu przyjechałem pierwszy raz w 2008 to były to moje pierwsze zawody – mówi Piotr Kaczmarek z Poznania, na „Wirującej Strefie” po raz piąty. – Wracam tu może trochę z sentymentu, bo były to moje pierwsze zawody i zawsze mi się tu podobało. Jest to więc taka moja tradycja, ale też poziom konkursu jest wysoki, a im wyższa konkurencja, tym większa satysfakcja z wygranej i satysfakcja. Dwa lata temu wygrałem tę imprezę w kategorii Hip Hop2 x 2, dlatego w tym roku mam zamiar podtrzymać tę dobrą passę!

– „Wirująca Strefa” to impreza znana w Polsce, wszyscy tancerze ją kojarzą – dodaje Alex z Inowrocławia, na turnieju już po raz trzeci. – Zawsze warto tu przyjeżdżać, chociaż dzisiaj są jeszcze dwie inne imprezy, w Częstochowie i w Warszawie, dlatego tańcząca brać się podzieliła – ale ja wolałem przyjechać do Łomży!

Zdanie Alexa podziela wielu innych tancerzy z całego kraju, turniej przyciągnął też debiutantów, żałujących tylko jednego – że tak długo odwlekali przyjazd do Łomży.

– Jestem tu pierwszy raz i żałuję, że nie przyjechałem wcześniej! – mówi Radosny z Gdańska. –

Kolega mnie namówił i przyjechałem: chciałem pobawić się, porywalizować i spotkać znajomych.

To impreza znana w Polsce, ja od zawsze słyszałem o „Wirującej Strefie”, wiedziałem kiedy się odbywa i w końcu tu jestem!

Sobotnie zmagania rozpoczęło 53 tancerzy w kategorii Hip Hop 1vs 1. Później w hali sportowej przy ul. Ks. Anny18 będą trwać zmagania w innych kategoriach, a zakończy je finał zespołowej All Styles Battle, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród około godziny 21.

–  Dzisiaj mamy kategorie starszych: Locking, Popping, Hip Hop, House, All Styles i formacje Show Case – mówi Marek Kisiel. – Wystartowaliśmy po godzinie 12, ale najlepiej jest tu przyjść na godzinę 16-17, żeby zobaczyć same finały, występy najlepszych z najlepszych, bo one potrwają 3-4 godziny. Natomiast w niedzielę mamy kategorie Hip Hop dzieci do lat 11 i do lat 15 – solo, duety i formacje i kategorię Breakdance do lat 15 i tu też warto przyjść później, tak na półfinały i dalej.

W niedzielę eliminacje rozpoczną się o godzinie 11.30, a drugi dzień tego tanecznego maratonu zakończy rywalizacja formacji Hip Hop 12-15-latków i wręczenie nagród o godzinie 21.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi Marek Kisiel. – Mamy tu świetnych tancerzy, czołówkę DJ-ów – będzie na co popatrzeć i czego posłuchać!

 

Wojciech Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
so, 15 października 2016 16:14
Data ostatniej edycji: so, 15 października 2016 16:17:10

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę