Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Walizka po raz osiemnasty

Jedenaście spektakli konkursowych i sześć towarzyszących będą mogli zobaczyć łomżanie podczas rozpoczynającego się we wtorek Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. To już 18 edycja łomżyńskiego festiwalu. Poza teatrami z Polski zaprezentują się teatry dla dzieci z Estonii, Czech, Rumunii, Słowenii, a także Bośni i Hercegowiny.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży jest miejscem, gdzie już od osiemnastu lat spotykają się twórcy teatralni z kraju i zagranicy. Festiwal nie wyznacza granic gatunkowych. Każdorazowo można zobaczyć spektakle dla dzieci i młodzieży, widowiska uliczne i pantomimiczne, akcje parateatralne oraz teatr wyrafinowany intelektualnie. Poza wszystkimi zaletami organizacyjnymi i artystycznymi festiwal okazuje się ważny przede wszystkim z dwóch powodów. Impreza jest świętem teatru i dzieci, jak i Łomża na kilka dni staje się teatralnym, interdyscyplinarnym i wielokulturowym forum wymiany myśli i doświadczeń.

Festiwal Teatru w Walizce zainicjował Henryk Gała – ówczesny dyrektor Teatru. Inicjatywa spotkań twórców uprawiających małe formy teatralne, często rodzinne, była także próbą stworzenia w regionie północno-wschodnim festiwalu teatralnego, który miał za zadanie promować tylko co powstały teatr w Łomży. Początki były amatorskie, w pierwotnych założeniach programowych impreza została pomyślana jako skromny przegląd promujący kameralne formy teatralne, przede wszystkim nieinstytucjonalne. Stąd zresztą jego nazwa „Walizka”. Z czasem festiwal nabrał rozmachu aż do międzynarodowego.

W XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA w nurcie konkursowym weźmie udział 11 zespołów wyłonionych z 33 zgłoszeń z kraju i zagranicy. Program festiwalu obejmuje występy 7 teatrów zagranicznych i 4 krajówych. Tradycyjnie organizowany jest nurt prezentacji ulicznych, który doskonale promuje festiwal społecznie, a zarazem pełni funkcję integracyjną, gdyż wychodzi naprzeciw tej części widowni, która nie zawsze lubi teatr w budynku. Stary Rynek więc jest miejscem spotkania gości festiwalowych, twórców i mieszkańców naszego miasta.

zobacz: XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY WALIZKA - Program
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę