Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Lepione,toczone.

Wydawnictwo „Lepione, toczone” jest poszerzeniem tematu wystawy eksponowanej pod tym samym tytułem w salach Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Opowiada o dziejach rzemiosła garncarskiego na naszym terenie od III tys. p.n.e. aż do wieku XX., o istocie tego zawodu – wyrobie naczyń, które jeszcze niezbyt dawno temu służyły do wody, mleka, tłuszczów, miodu, itp. a także do gotowania i przechowywania posiłków. Wyobraźmy sobie, że talerze, kubki, filiżanki, miski, które używamy na co dzień, niegdyś były wykonywane przez garncarzy. W pradziejach naczynia gliniane pełniły jeszcze jedną ważna funkcję; składano w nich spalone szczątki zmarłych.

W wydawnictwie tym zamieszczone zostały również zdjęcia garncarzy w ich pracowniach, kolorowe fotografie naczyń typowych dla naszego regionu oraz informacje o garncarzach i zawodzie garncarskim.

 


 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę