Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Papierowe cudeńka...."

„Papierowe cudeńka, czyli niezwykły świat luksusowych papierów” to publikacja towarzysząca otwarciu wystawy inaugurującej działalność ekspozycyjną w nowym budynku Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Jej autorem jest znany i ceniony krakowski kolekcjoner Marek Sosenko.

 

Książka stanowi swoisty przewodnik po wystawie, na którą składają się obiekty zgrupowane w kilkudziesięciu kategoriach eksponatów, pochodzących z kolekcji rodziny Sosenków. Na wystawie zaprezentowano m.in. rękopisy sławnych osób, scrapsy, obrazki religijne, pocztówki artystyczne, znaczki kwestarskie, ekslibrisy, luksusowe oprawy, wizytówki, etykiety, książki dla dzieci, gry planszowe i wiele, wiele innych wyrobów z papieru. Autor przedstawia nie tylko ciekawostki historyczne związane z niektórymi grupami obiektów. Niekiedy zdradza też okoliczności powstawania kolekcji. Jako kolekcjoner i znawca „starych przedmiotów” docenia ich wartość i walory estetyczne. Jednocześnie apeluje do czytelników o ochronę dorobku naszych przodków przed zniszczeniem i zapomnieniem.
Bogactwo i różnorodność „papierowych cudeniek” podkreśla zaprezentowany w książce materiał fotograficzny, który przygotował Wojciech Sosenko. Na kilkudziesięciu kolorowych zdjęciach można zobaczyć reprezentatywny fragment tej niezwykłej wystawy.

Marta Gosk

 

Informacje dodatkowe

Wydawca: Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży

Miejsce wydania (druk) : Wydawnictwo-Drukarnia L-PRINT Lublin

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 57

 

 

Grzegorz Gwizdon
cz, 03 marca 2011 14:59
Data ostatniej edycji: cz, 03 marca 2011 15:03:20

 


 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę