Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Głównym problemem angielskich szkół jest Microsoft

Ostatnio w dodatku do Guardiana pojawił się kolejny artykuł o Open Source. Tym razem odnosi się on do oprogramowania w szkołach brytyjskich, które, choć o wiele bogatsze od polskich, wciąż mają problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim systemom (w przeciętnej szkole wymagane jest zatrudnienie trzech osób wyłącznie w tym celu) a ich kierownictwo jest zmęczone koniecznością ciągłych upgrejdów sprzętu i dbania o czystość licencyjną. Dominacja Microsoftu spowodowana jest głównie tym, że niedouczeni nauczyciele mają również spełniać funkcję informatyków w swoich szkołach (skąd my to znamy) i łatwo dają się omamić ofertami giganta software'owego.

W ostatni piątek opublikowany został raport porównujący kilka szkół które przeszły na Wolne Oprogramowanie z tymi pozostającymi przy starych systemach, z którego wynika, że "Porzucenie Microsoftu może zaoszczędzić miliony". Artykuł nadmienia także o możliwości zupełnego porzucenia PC-tów i zastosowania serwera z podłączonymi do niego terminalami - oczywiście przy użyciu Open Source. Jest to kolejna bardzo optymistyczna publikacja na temat Wolnego Oprogramowania w mainstreamowych mediach angielskich - może i u nas ktoś w końcu pomyśli o wprowadzaniu Linuksa do szkół na większą skalę...

źródło: 7thguard.net

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę