sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wyjazd do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze

Dnia 21 marca 2016r. wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Łomży wraz z wychowawcami odwiedzili Zakład Karny w Czerwonym Borze. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych: ukazanie organizacji pracy, zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka - poznanie konsekwencji łamania prawa, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.

Podczas spotkania z funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Czerwonym Borze młodzież została zapoznana z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariusza a także z zajęciami więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym. Wychowankowie dowiedzieli się jak wygląda dzień więźnia. Poznali rodzaje prac wykonywanych przez skazanych (odpłatnie i nieodpłatnie). Usłyszeli także o tym, którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem i na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac oraz za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami i odwiedziny więźnia.


Następnie wychowankowie zobaczyli Zakład Karny od wewnątrz: cele więźniów, plac spacerowy oraz wystawy różnych prac wykonanych przez skazanych.
Mamy nadzieję, że cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione wychowankom jak można ustrzec się przed przestępczością 
i więzieniem.

 


Opracowała: Izabela Zakrzewska

 

 

Marek Osowiecki
cz, 31 marca 2016 10:20
Data ostatniej edycji: wt, 05 kwietnia 2016 09:28:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0