sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@

Spotkanie z czworonożnym przyjacielem

Marcelina Wójcik z Polskiego Centrum Dogoterapii w Czechowicach – Dziedzicach i jej czworonożni podopieczni 2-letni golden retriever Blues odwiedzili wychowanków Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Łomży dnia 30 września 2016r.

Tuż przed obchodzonym 4 października Światowym Dniem Zwierząt Ośrodek Realizacji Inicjatyw zorganizował serię spotkań edukacyjnych. Przyjazd doświadczonych kynoterpaeutów z Polskiego Centrum Dogoterapii był możliwy dzięki wsparciu Galerii Weneda.

Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko” to flagowy program Polskiego Centrum Dogoterapii w Czechowicach. Jego celem było uwrażliwienie wychowanków placówki  na potrzeby psów, ich zachowanie i mowę ciała. Nasi podopieczni mogli nauczyć się kiedy można podchodzić do psów, jak je głaskać, karmić i czego potrzebują do szczęścia.


Dowiedzieli się, jak odróżnić po wyglądzie wystraszonego mogącego stanowić niebezpieczeństwo psa oraz jak przyjąć w razie ataku bezpieczną pozycję żółwia, w której najbardziej wrażliwe części ciała: twarz czy uszy są najlepiej chronione. Wychowankowie chętnie wzięli udział w różnych zabawach z Bluesem, a prowadzone w przystępny i w bardzo ciekawy sposób zajęcia umożliwiły wychowankom poznanie specyfiki dogoterapii i pracy                    ze zwierzętami.

 

opr. Izabela Zakrzewska

 

 

Marek Osowiecki
pon, 10 października 2016 10:05
Data ostatniej edycji: pon, 10 października 2016 10:13:16

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0