Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Wigilia i opłatek w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

Dnia 18.12.2013 roku w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Łomży odbyła się uroczysta Wigilia. W tym ważnym dniu, wychowanków, dyrekcję i pozostałych pracowników zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Bronakowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej - Pan Franciszek Chrzanowski, dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej - Pani Bożena Jabłońska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Pan Wiesław Jagielak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Pan Edward Jarota, kierownik Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego – Pani Renata Tyrolska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka – Pani Ewa Karwowska, członek Stowarzyszenia – Pan Krzysztof Korzeniecki, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów – Mirosław Ferenc, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego. Niezmiernie miłą niespodziankę swoją obecnością sprawił wychowankom ksiądz Grzegorz z Wizny wraz z towarzyszącą mu młodzieżą, za co serdecznie dziękujemy.

Uroczystą Wigilię rozpoczęło przedstawienie jasełkowe wystawione przez wychowanków placówki, przygotowane pod kierunkiem Pani Beaty Antoniuk z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Po oklaskach na zakończenie przedstawienia można było wnioskować, że Jasełka podobały się bardzo wszystkim gościom. Inscenizacją dzieci wprowadziły radosny nastrój wśród gości.

Następnie głos zabrał dyrektor Placówki Opiekuńczo – wychowawczej Pan Krzysztof Jankowski, dziękując gościom za przybycie oraz składając wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Jego Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Bronakowski wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój zachęcając do modlitwy fragmentem ewangelii św. Łukasza, po czym wszyscy dzielili się opłatkiem.

Wszyscy goście podziwiali pięknie przystrojony, jak co roku stół ze świątecznymi potrawami, do częstowania którymi gości zapraszali wszyscy domownicy placówki.W świąteczną atmosferę wprowadzały wszystkich śpiewne podczas kolacji wigilijnej kolędy.

Tegoroczna wigilia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej zostawi po sobie moc pięknych wspomnień i nadziei na lepsze jutro. Cieszymy się, że tego wyjątkowego dnia mogliśmy gościć tak wiele ważnych osobistości, które na co dzień są dużym wsparciem dla naszej placówki. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, wierzymy, że za rok również się spotkamy.

 

Inga Kolaska
pt, 20 grudnia 2013 14:50
Data ostatniej edycji: nie, 22 grudnia 2013 08:40:36

Poznawali historię i przyrodę regionu

W piątkowe popołudnie 22 listopada wychowankowie Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej z Łomży wyjechali na wycieczkę , po nocy spędzonej w hotelu „Zbyszko” w Goniądzu rano ruszyli do Twierdzy Osowiec, gdzie poznali historię jej powstania, w trakcie dwugodzinnej wędrówki przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o twierdzy wojskowej z czasów carskich. Następnie udali się do Biebrzańskiego Parku Narodowego gdzie mieli możliwość zobaczyć chronione gatunki ptaków i roślin (m.in. bagno zwyczajne, rosiczkę torfowisko).

Na koniec sobotniego popołudnia zwiedzili zrekonstruowany XVI-wieczny Zamek Królewski Zygmunta Augusta w Tykocinie w ramach zajęć  edukacyjno-historycznych wysłuchali opowieści o dziejach oręża, obyczaju i kultury I Rzeczypospolitej.

Wychowankowie na wycieczkę wyjechali w ramach programu profilaktycznego „ Żyje zdrowo i aktywnie – poznaję działam – jestem „ realizowanego w ramach Łomżyńskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz patologii społecznej na rok 2013.

Podopieczni pełni wrażeń powrócili do placówki.


Spotkanie z ratownikami Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”

W dniu 12 lipca 2013 roku w Placówce gościliśmy ratowników z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”. Panowie przyjechali ambulansem, wychowankowie mogli na własne oczy zobaczyć wyposażenie „karetki”. W czasie spotkania młodzież poznała jak w praktyce wygląda udzielenie pierwszej pomocy. Dziękujemy bardzo za wizytę.

Inga Kolaska
wt, 19 listopada 2013 10:46
Data ostatniej edycji: wt, 19 listopada 2013 10:51:14

Turniej piłki nożnej Bursa Szkolna nr 3

W ciepłe jeszcze mimo pory jesienne popołudnie 28 października 2013 roku cztery drużyny rywalizowały ze sobą w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Bursę Szkolną nr 3. Cały turniej przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mimo dużych różnic wzrostu nasi chłopcy wyszli na pierwszy mecz nieco zaskoczeni. O czym świadczy wynik pierwszego spotkania - 4:0 dla Bursy Szkolnej nr 3. Jednak w drugim meczu przy wsparciu „rezerwy”, i dobrej obronie bramkarza (Stasia) oraz wytrwałości obrońców (Damiana, Patryka i Krzysia) nie ugięliśmy się zyskując w pierwszej połowie przewagę atakując (Adrian i Marcin). Tym sposobem i wygraną w drugim meczu (2:1 z drugą drużyną z Bursy Szkolnej nr 3) zajęliśmy III miejsce w turnieju, a radości naszej nie dało ukryć się w drodze powrotnej do Placówki.


Miejsca kolejno zajęli:

I - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie

II – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

III – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łomży

IV – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

 

Inga Kolaska
śr, 06 listopada 2013 08:23
Data ostatniej edycji: śr, 06 listopada 2013 08:39:23

Spotkanie z kulturą

W ramach spotkań z kulturą nasi wychowankowie mieli okazję przyglądania się próbie generalnej przedstawienia pt.: "Calineczka".

W ramach spotkań z kulturą nasi wychowankowie mieli okazję przyglądania się próbie generalnej przedstawienia w Teatrze Lalki i Aktora pt.: "Calineczka". Na specjalne zaproszenie Pani Beaty Antoniuk podopieczni placówki oglądali spektakl a nastepnie zwiedzali teatr. Wychowankowie mieli mozliwość " od kuchni" zobaczyć jak powstaje sztuka, jak również obejrze różne scenografie, kostiumy czy lalki.

Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Antoniuk za zaproszenie i moc wrażeń.

Inga Kolaska
cz, 14 marca 2013 16:26
Data ostatniej edycji: śr, 06 listopada 2013 09:44:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę