Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

WAKACJE 2016

Podczas tegorocznych wakacji wychowankowie Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łomży aktywnie spędzili czas wolny od nauki szkolnej. Młodzież wzięła udział w licznych wyjazdach, które były przepełnione atrakcjami.

Czas odpoczynku rozpoczęliśmy wyjazdem na spływ kajakowy rzeką Krutynią uznawaną za jeden z najbardziej urokliwych szlaków nizinnych Europy.  Słoneczna pogoda i piękny krajobraz sprawiły, że wszystkim uczestnikom spływu udzielił się cudowny nastrój lata.


Wrażeń nie zabrakło również podczas pozostałych dni wakacji. Wychowankowie korzystali z miejskich atrakcji takich jak kręgle czy park wodny.  Dwoje naszych wychowanków - Patrycja i Emil wzięło udział w letnich integracyjnych warsztatach teatralnych. Zajęcia zostały zorganizowane przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży przy współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży oraz z Fundacją Sztuk i Dialogu.


Udział w warsztatach umożliwił naszym podopiecznym zdobycie konkretnych umiejętności aktorskich, a przede wszystkim pozwolił na nawiązanie nowych relacji społecznych. Warsztaty stworzyły młodzieży szansę na twórcze wyrażenie siebie.


Miło wspominamy pobyt w placówce dwóch młodych studentek z Chin i Indii. Wychowankowie dzięki obecności w placówce nowo poznanych dziewcząt mogli zapoznać się z kulturą i tradycję Chin i Indii. Spotkanie ze studentami z za granicy wpłynęło także na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.


Dzięki życzliwości i współpracy z pracownikami Fundacji Ocalenie w Łomży jeden z naszych wychowanków spędził tydzień na sportowych koloniach w Ciechanowcu.


Zakończenie wakacji w placówce odbyło się pod hasłem Mazury. Wychowankowie wraz z wychowawcami udali się na kilkudniowy pobyt w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym Energetyk w Rajgrodzie. Pogoda nam dopisała i wszyscy chętnie korzystaliśmy z kąpieli wodnych i ostatnich promieni wakacyjnego słońca.

 

opr. Izabela Zakrzewska

 

 

 

Inga Kolaska
cz, 08 września 2016 14:13
Data ostatniej edycji: cz, 08 września 2016 14:16:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę