środka, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

WAKACJE 2016

Podczas tegorocznych wakacji wychowankowie Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łomży aktywnie spędzili czas wolny od nauki szkolnej. Młodzież wzięła udział w licznych wyjazdach, które były przepełnione atrakcjami.

Czas odpoczynku rozpoczęliśmy wyjazdem na spływ kajakowy rzeką Krutynią uznawaną za jeden z najbardziej urokliwych szlaków nizinnych Europy.  Słoneczna pogoda i piękny krajobraz sprawiły, że wszystkim uczestnikom spływu udzielił się cudowny nastrój lata.


Wrażeń nie zabrakło również podczas pozostałych dni wakacji. Wychowankowie korzystali z miejskich atrakcji takich jak kręgle czy park wodny.  Dwoje naszych wychowanków - Patrycja i Emil wzięło udział w letnich integracyjnych warsztatach teatralnych. Zajęcia zostały zorganizowane przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży przy współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży oraz z Fundacją Sztuk i Dialogu.


Udział w warsztatach umożliwił naszym podopiecznym zdobycie konkretnych umiejętności aktorskich, a przede wszystkim pozwolił na nawiązanie nowych relacji społecznych. Warsztaty stworzyły młodzieży szansę na twórcze wyrażenie siebie.


Miło wspominamy pobyt w placówce dwóch młodych studentek z Chin i Indii. Wychowankowie dzięki obecności w placówce nowo poznanych dziewcząt mogli zapoznać się z kulturą i tradycję Chin i Indii. Spotkanie ze studentami z za granicy wpłynęło także na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.


Dzięki życzliwości i współpracy z pracownikami Fundacji Ocalenie w Łomży jeden z naszych wychowanków spędził tydzień na sportowych koloniach w Ciechanowcu.


Zakończenie wakacji w placówce odbyło się pod hasłem Mazury. Wychowankowie wraz z wychowawcami udali się na kilkudniowy pobyt w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym Energetyk w Rajgrodzie. Pogoda nam dopisała i wszyscy chętnie korzystaliśmy z kąpieli wodnych i ostatnich promieni wakacyjnego słońca.

 

opr. Izabela Zakrzewska

 

 

 

Marek Osowiecki
cz, 08 września 2016 14:13
Data ostatniej edycji: cz, 08 września 2016 14:16:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0