Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Musicalowa rewia Teatru Broadway

Największe przeboje musicalowe i filmowe zaprezentował w Łomży szczeciński Teatr Broadway. Trwające 2,5 godziny widowisko oszołomiło widzów nie tylko doborem utworów, ale też rozmachem, układami choreograficznymi i ciągłymi zmianami kostiumów przez artystów. – Starałam się pokazać w tym spektaklu zarówno lata 20. jak i 40. czy 50. – mówi Małgorzata Obłój, twórczyni teatru, reżyserka i główna solistka. – Wykonujemy to wszystko, co ludzie znają i czego lubią słuchać, dodając do tego własne fascynacje muzyczne! Publiczność szczególnie entuzjastycznie przyjęła piosenki z musicalu/filmu „Grease”, roztańczone „Singin' In The Rain” z „Deszczowej piosenki” oraz ognistego kankana.

– Jestem aktorką musicalową całe życie i w końcu postanowiłam otworzyć swój teatr po kilkunastu latach współpracy z różnymi teatrami muzycznymi – mówi Małgorzata Obłój, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, znana z licznych ról na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni czy Teatru Roma w Warszawie  – Od początku starałam się pokazywać taki właśnie repertuar i jakoś mi się to udało. Na początku w 2002 roku była to mała grupa ośmioosobowa, potem było nas dwanaścioro, a od lat ma to już dużą formę.
W Łomży Małgorzata Obłój, odpowiadająca też za inscenizację, choreografię i kostiumy, zaprezentowała 24. artystów. Byli wśród nich zarówno utalentowani młodzi amatorzy, zdobywający pod jej kierunkiem sceniczne szlify, jak też profesjonaliści. 
– Śpiewam, tańczę i mam tutaj ogromną satysfakcję, bo życie aktora jest takie, że nie zawsze może dostać tę rolę, którą chce – mówi Julita Kożuszek-Borsuk, znana z licznych ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, dubbingująca głos Świnki Peppy. – Tutaj, dzięki pani dyrektor Małgosi Obój, śpiewam moje ukochane musicale „Chicago” i „Miss Saigon”, mamy też kolejne pomysły, dotyczące np. pięknej piosenki „Moon River”, więc bardzo się tutaj rozwijam i uczę, bo aktor uczy się całe życie, ale też świetnie się bawię!
– Ponieważ współpracuję z Teatrem Broadway już od sześciu lat, kreuję w tym spektaklu jedną z głównych ról – dodaje wokalistka i tancerka  Agnieszka Przygocka. – Mamy w zespole bardzo familijną atmosferę, lubimy się, a ten spektakl to dla nas świetna okazja do realizowania się i dość duże wydarzenie – mam nadzieję, że dla widzów również!
Reakcje słuchaczy nie pozostawiały cienia wątpliwości, że w piątkowy wieczór w wypełnionej sali koncertowej Filharmonii Kameralnej tak właśnie było. 25. artystów wykonało łącznie ponad 40 utworów, wybranych z klasyki musicalowej, jazzowej, filmowej i popowych evergreenów.
Nie brakowało wśród nich prawdziwych perełek, jak: „Cabaret”, rozsławione przez Marylin Monroe „My Heart Belongs To Daddy”, legendarne „My Way”, „Singin' In The Rain” z układem tanecznym z parasolkami, piosenki „Embraceable You” Gershwina i słynne „I Love Paris”, obie zaśpiewane przez Małgorzatę Obłój czy „Roxanne” The Police, ale zaaranżowane na tango. Podobały się też fragmenty musicalu „West Side Story” czy „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, wiele wspomnień starszej części słuchaczy wywołały również piosenki z „Grease”: żywiołowe „Summer Nights” i „You’re The One That I Want” oraz ballada „Hopelessly Devoted to You”. Nie brakowało też ponadczasowych klasyków jak „Oh Pretty Woman”, „Just A Gigolo”, podszyta erotyzmem „Sex Bomb” Toma Jonesa, „Cry Me A River” czy wielki przebój epoki disco lat 70. „I Will Survive” Glorii Gaynor, zaś klimat paryskich rewii XIX wieku przywołał, wykonany na finał pierwszej części koncertu, kankan.
– Jesteśmy dość zdolną grupą, wielu aktorów jest też studentami szkół baletowych czy muzycznych, dlatego współpraca układa nam się bardzo dobrze – mówi Agnieszka Przygocka. –  Spotykamy się dwa razy w tygodniu i ćwiczymy po 4-5 godzin. Pracujemy ciężko, żeby zapewnić widzom dobre przedstawienie, ale jest to też nasza pasja, więc łączymy pracę z przyjemnością!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski

Regionalny Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w zorganizowaniu koncertu: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy, PHU Kurpiewski, Hexabank, MJ Jedwabne, IST, Novum, MPK, Agro-Rolnik Śniadowo, PWSIiP, MDK-DŚT i Filharmonii Kameralnej.

210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę