wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wycieczka do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie oraz Muzeum Motoryzacji w Otrębusach

Wakacje już za nami i aby umilić naszym wychowankom start w nauce po wakacyjnym odpoczynku oraz zachęcić do poszerzania wiedzy dnia 10 października 2015r. została zorganizowana wycieczka do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

Wychowankowie zwiedzili zaskakujący Ogród Zoologiczny, a tam między innymi ptaszarnię oraz pawilony ze zwierzętami z różnych zakątków świata. Najwięcej radości sprawiły pawiany, które urządziły prawdziwy pokaz przed zebraną widownią. 
Następnie dzieci  miały możliwość obejrzenia Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Jest to największa tego typu placówka w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie można podziwiać wybrane eksponaty z gigantycznej kolekcji samochodów, motocykli, samolotów, pojazdów wojskowych, rowerów i wszelkiego sprzętu codziennego użytku. Najstarsze eksponaty muzeum pochodzą z lat 20 poprzedniego stulecia. Eksponaty z Muzeum w Otrębusach wykorzystywane były w wielu produkcjach filmowych w Polsce i za granicą np. „Czas Honoru”, „Przedwiośnie”, „Awantura o Basię” , „Czterej pancerni i pies”. Po tak ekscytującej lekcji historii i motoryzacji uczestnicy wycieczki  udali się na zasłużony posiłek w Mc Donald’s  i  drogę powrotną do placówki. 

Opracowała – Izabela Zakrzewska - pedagog placówki

Marek Osowiecki
wt, 20 października 2015 13:15
Data ostatniej edycji: wt, 20 października 2015 13:19:36

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0