Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Tumultowy popis Jungowskiej

Tego na Tumulcie jeszcze nie było. Aby pomieścić wszystkich tych którzy chcieli Edytę Jungowską i jej tragital „Gotujący się pies” zobaczyć trzeba było dostawiać krzeseł w sali Liceum Katolickiego przy Sadowej. Aktorka już po kilkunastu minutach podbiła serca widowni.

Edyta Jungowska aktorka warszawskiego Teatru Studio była gwiazdą tegorocznej edycji Tumultu czyli Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Tytuł jej recitalu to fragment tekstu jednego z utworów, które wykonuje Edyta Jungowska. Jak sama mówi: „Gotujący się pies” – ten zwrot jest niejednoznaczny, odnosi się do naszych emocji. Człowiek może przecież gotować się ze złości. A pies?” – „Mój tragital to historia osoby, która popada w skrajne stany z powodu nudy, miłości... Programem nie rządzi zasada: piosenka po piosence. Czasem śpiewam tylko część jakiegoś utworu, w pewnej chwili mówię tekst bez muzyki.”

Na tragital składają się między innymi teksty piosenek.: Jacquesa Brela, Nicka Cave’a, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej oraz fragmenty tekstu dramatu B.M. Koltes’a „Zachodnie wybrzeże”. Aktorce na scenie akompaniuje 5 osobowy zespół muzyczny: Fabian Włodarek, Sylwester Sośniak, Andrzej Kwiatkowski, Sylwester Walczak i Gaja.

zobacz też:
Szczegółowy program imprezy
Tumult 2005... wystartował
.
210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę