Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Dobry pomysł

Łomżyńska Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza została laureatem ogólnopolskiego konkursu Banku BZ WBK pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”. - Nagrodą za inicjatywę i przygotowany projekt boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej jest grant na pięć tysięcy złotych – mówi Sylwester Chrapowicz, socjolog i pedagog z placówki w Łomży, gdzie znajduje dom i opiekę ponad 20 dzieci. - Kiedy dowiedziałem się o tym przed sylwestrem, nie dowierzałem, ale to był fakt. Gala wręczenia czeków i dyplomów autorom zwycięskich prac odbyła się w czwartek, 14. stycznia, w Warszawie.

Sylwester Chrapowicz pracuje w łomżyńskiej POW, znajdującej się przy bul. Rybaki, od 2010 roku. - Do tej pory mieliśmy prowizoryczne boisko dla wychowanków z siatki do tenisa, rozciągniętej między drzewami, ale była gęsta i zasłaniała widok grającym w siatkówkę – opowiada koordynator wyróżnionego przedsięwzięcia. - O konkursie BZ WBK dowiedziałem się 19. listopada 2014 r., 20. listopada rozmawiałem z naszym panem dyrektorem Krzysztofem Jankowskim, który pomysłowi od razu przyklasnął i zaangażował się w przygotowanie kosztorysu. Z koleżanką psycholog w POW  Katarzyną Gryczewskśą opracowywaliśmy 21. i 22. całość dokumentacji wymaganej w konkursie i odetchnęliśmy z ulgą, że udało się nam zdążyć. Termin zgłaszania projektów konkursowych, gdzie do wygrania były granty: 20 000 zł, 10 000 zł i mniejsze, jak właśnie nasz, upływał 23. listopada...

Łomżyński projekt nazywa się „Sportowy raj” i obejmuje również remont boiska do piłki nożnej, gdyż drewniane bramki są spróchniałe, a murawa wymaga wyrównania i uzupełnienia nawierzchni. W marcu zostanie podpisana umowa, w kwietniu mają być wykonane prace, zaś otwarcie nastąpi na majówkę i połączone będzie z młodzieżowym turniejem piłkarskim. Nowe elementy to aluminiowe bramki z siatkami do piłki nożnej i przenośne słupki, do wmontowania, z siatką do piłki siatkowej.

Projekty w konkursie oddano pod ocenę internautów z portali społecznościowych: na łomżyńskie boiska głos oddało 140 osób, jednak to okazało się za mało, ażeby dostać nagrodę ekstra 2 000 zł na piłki, stroje czy buty sportowe. - Pan dyrektor pogratulował mi wytrwałości i dodał otuchy, że warto widzieć więcej w życiu, niż tylko wykonywanie obowiązków zawodowych w pracy – uśmiecha się Sylwester Chrapowicz. - Wychowankowie też się bardzo ucieszyli. Dopytywali z niedowierzaniem, czy rzeczywiście będą mieć wreszcie nowe boiska do rozgrywania meczów i zdrowej rekreacji...

opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę